Vstup do sezony druhé nejvyšší domácí soutěže mužů se ve všech šesti případech povedl domácím celkům. Ke smůle mužstev z Královéhradeckého kraje, se Náchod, Dvůr Králové nad Labem i Jičín B v 1. dějství představili na palubovkách svých soupeřů.

Byly z toho tedy tři porážky, když tu nejpřesvědčivější si připsala rezerva extraligového Jičína. Svěřenci trenéra Ondřeje Horyny padli v Litovli rozdílem deseti branek.

Zbylé dva celky se představily na Valašsku. Náchod nestačil nováčkovi ze Vsetína, Dvoráci o jediný gól prohráli ve Zlíně.

Litovel - Jičín 29:19 (17:9)

Před pár měsíci působili házenkáři Litovle v extralize a tak šli do zápasu s jičínskou juniorkou v roli favorita. Tu potvrzovali od úvodních minut. Už první poločas domácí vyhráli rozdílem osmi branek a po přestávce svůj náskok ještě navýšili.

Branky: Geist 8/2, Noworyta 6, Šuba 4, Pohlmann 3, Barabáš 3/2, Růža a Macek 2, Protivánek 1 – Š. Drbohlav 6, Kolc a Bareš 4, Vraný a Vávra 2, P. Drbohlav 1. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:2. Diváci: 164.

Vsetín - Náchod 31:27 (15:8)

I přes poslední místo v loňské sezoně zůstali Náchodští v I. lize, hned první duel na palubovce nováčka ale ukázal, že problémy tým může mít i letos. Domácí předvedli skvělý vstup do utkání. Poločas vyhráli o sedm branek a vítězství poté s přehledem uhájili.

Branky: Ištvánech 7, V. Číž 5/3, Suchánek 4, Capil 3, Španihel, Loucký, Číž, Polásek a O. Číž 2, Král a Halamíček 1 – Cvejn 7/3, Resl 5, Hej-zlar 4, Kosinka 4/2, Lojda 3, Hrachový 3/1, Pozděna 1. Roz: Kichner, Vacula. Vyloučení: 2:2. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Zlín - Dvůr Králové 24:23 (12:13)

Vinou poruchy jednoho vozidla dorazila do Baťova města jen polovina dvorského kádru, navíc hostům chyběly i vlastní dresy. V těch zapůjčených pak Dvoráci neměli ani štěstí ve hře, když soupeři podlehli o jediný gól.

Branky: Doležel 6, Zaoral 4, Vavrys 4/1, Weintritt 3, Mařík, Balun a Korger 2, Šáš 1 – P. Voňka 8, L. Picha 8/2, M. Picha 2, Pavelka, Zelinka, Jan Kirschbaum a Jakub Kirschbaum 1, Bonaventura 1/1. Roz.: Bečička, Horák. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:3. Diváci: 102.

Finálový den 20. ročníku mezinárodního turnaje basketbalistek O pohár města Trutnova přinesl prvenství polského týmu z Gorzówa.
Dvacátý ročník turnaje vyhrál Gorzów, sladkou tečku si vychutnal i Hradec

Další výsledky 1. kola: Strakonice – Hustopeče 31:19, Chodov – Bystřice pod Hostýnem 36:26, Vršovice – Velká Bystřice 31:29

Program 2. kola (28. – 29. 9.) – sobota 11.30: Jičín B – Dvůr Králové nad Labem. 17.00: Náchod – Chodov, Litovel – Vsetín. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Strakonice. 11.30: Hustopeče – Vršovice. 16.00: Zlín – Velká Bystřice.