Talentovaní střelci z Rychnovska zazářili na Mistrovství České republiky mládeže do 14 let ve střelbě ze vzduchových zbraní v Poděbradech. Člen SSK Solnice Aleš Poláček už tři roky po sobě na domácím šampionátu nenašel přemožitele a završil zlatý mistrovský hattrick.


Vyrovnaná soutěž v kategorii chlapců do čtrnácti let byla doslova loterií až do poslední chvíle. Třístovková hranice sice nepadla, ale při pěti nástřelech 299 bodů musel nového mistra určit až počet centrových desítek a pořadí položek. Nevyzpytatelná hra čísel nakonec rozhodla ve prospěch solnického střelce, jenž tak mohl oslavit třetí zisk mistrovského titulu v řadě.

V kategorii dívek do dvanácti let měl SSK Solnice další želízko v ohni. Kateřina Divíšková premiéru v mistrovském závodě zvládla na výbornou. V poděbradské tenisové hale potvrdila stálost vysoké formy během celé sezony. Ovšem ve vyrovnané konkurenci ji ani nástřel 299 bodů a 28 centrů na zisk titulu nestačil. Dvě soupeřky Divíškové dokázaly nastřílet absolutní třístovku. U favorizované Karolíny Brabcové z Manušic to nepřekvapilo, což se už nedá tvrdit u senzační stříbrné medailistky Pavlíny Hečskové z Horní Cerekve. Kateřina Divíšková získala při své premiéře bronz.

Mezi dívkami do čtrnácti let si medaile rozdělily největší favoritky. Stříbrná putovala do Doudleb nad Orlicí zásluhou Kláry Mazurové (299 bodů), která nestačila pouze na bezkonkurenční Lucii Dudovou ze Slatiny Brno (300). Třetí skončila Míša Matějková z SSK Horní Cerekve (299).

Mladí solničtí a doudlebští střelci spojili síly v soutěži družstev a pod hlavičkou Královéhradeckého kraje nenašli mezi kolektivy z celé republiky zdatnější konkurenty. Tým Královéhradecka reprezentovali Aleš Poláček (SSK Solnice) a dvojice z SSK Doudleby Klára Mazurová a Martin Mazura. Osvědčená trojice, která už v minulých letech získala dva tituly, předčila všechny soupeře především zásluhou vyrovnaných výkonů. Konečný součet 896 bodů znamenal obhajobu titulu mistrů republiky až po vyhodnocení centrových desítek. V něm měli nad družstvem brněnské Slatiny Brno (Dudová – Kováč – Holík) navrch reprezentanti oddílů z rychnovského regionu.

Na republikovém šampionátu mládeže se s kategorií do čtrnácti let rozloučil další střelec SSK Solnice Robert Dolejší. Byl to pro něho poslední závod v disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže. V příští sezoně Dolejšího už mezi staršími soupeři čeká čtyřicet ran vestoje. (six)