Na 12. ročník cyklistického závodu pro děti Malý Stalak Bike Cup dorazilo se svými rodiči, zejména díky propršenému dopoledni, 50 dětí. V minulých letech, kdy počasí pořadatelům přálo, bývala účast dvojnásobná.

Závod byl letos od tradiční Mařenky, kde probíhá výstavba kanalizace, přesunut na škvárové hřiště vedle rychnovské kotelny a na přilehlé travnaté plochy mezi panelovými domy sídliště Mírová. Závodní odpoledne nakonec proběhlo už bez deště, na trati po něm zůstalo jen pár drobných louží. A občas to některému z malých závodníků na mokré trávě podklouzlo v jedné z mnoha zatáček na trati. I přes menší počet závodníků v jednotlivých kategoriích byly k vidění zajímavé souboje.

Lucie Lepšová si zopakovala svůj souboj z červnového Panel Cupu s Karlou Hojkovou, opět ji o vteřinu porazila. Její sestře Julii se naopak ve společném závodě s chlapci na první místo ani po opakovaných útocích na vedoucího Filipa Čížka prosadit nepodařilo. Štěstí v neštěstí měla Lucie Šretrová, která při razantním startu přetrhla řetěz svého kola. Závod nakonec zdárně dokončila na kole mladšího bratra.

Pořadatelé si dovolují poděkovat tímto způsobem všem partnerům a sponzorům závodu, díky kterým mohli všichni malí závodníci obdržet drobné dárky, ti nejlepší pak i diplomy a originální medaile. Kompletní výsledky a fotogalerii najdete na webových stránkách http://indigo.cyclingteamrk.cz/deti/.