Příprava letošního turnaje vrcholí. Organizátory sice letos víc než v minulosti potrápila nepřízeň počasí, přesto se na sedmi volejbalových kurtech finišuje.
V loňském roce bylo nejlepším týmům rozdáno celkem dvacet čtyři cen v podobě obložených talířů z vepřových specialit a patnáct pohárů. V sobotu o ně budou soupeřit družstva žen krajských a vyšších soutěží a mužské kolektivy hrající okresní přebory společně s kadety a juniory.
Před rokem zvítězily ženy USK Pardubice před týmem „Taknapůl“ a Vamberkem. Ve druhé třídě žen zvítězil Jičín před Albrechticemi a Kostelcem nad Orlicí.
Mezi muži z okresních soutěží bylo pořadí následující: 1. Astra, 2. SG1, 3. Vysoké Mýto.
Neděle patří na turnaji mužským týmům z krajských a vyšších soutěží. Ženská družstva z okresních přeborů soutěží společně s kadetkami a juniorkami. Mužský titul vloni získalo Srbsko (Liberec) před týmem Omaři a Českou Třebovou. Loňská ženská soutěž přinesla následující pořadí: 1. REMA Rychnov, 2. Pralinky, 3. Fešandy.
Od zítřka do neděle se v Česticích zároveň uskuteční školení volejbalových rozhodčích pro soutěže III. a II. třídy krajů Pardubického, Královéhradeckého a Vysočiny. V rámci praktické výuky budou noví sudí řídit utkání čestického turnaje, který je závěrečnou prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce. Zároveň zveme družstva a všechny příznivce volejbalového sportu do Čestic. ⋌ (mch, six)

Z historie volejbalového oddílu v Česticích

Jméno Čestic je dnes již známé nejen v okrese, kraji, ale daleko za jeho hranicemi. Když se mezi volejbalisty řekne “Čestice“, znamená to v prvé řadě hodnotné volejbalové turnaje se vzornou přípravou, dobrým občerstvením a hezkým prostředím, ve kterém žádný strávený čas není promarněný.
Oddíl odbíjené byl založen v roce 1956 a co do rozsahu sportovní činnosti se řadí v rámci TJ SOKOL na první místo. Pro svou činnost zde volejbalisté mají k dispozici již osm volejbalových hřišť, na kterých se během roku koná celá řada akcí.
Mezi ty stěžejní patří v Česticích již tradiční jarní volejbalový turnaj mužů a žen. Koncem dubna se pravidelně do Čestic sjíždí družstva všech výkonnostních kategorií. Za dva dny bylo zde možno napočítat až rekordních 101 družstev. V letošním roce se uskuteční již XXXX.ročník. Velmi dobrá je spolupráce s Krajským volejbalovým svazem při pořádání dalších společných akcí. V roce 2002 byla v naší obci otevřena nová tělocvična jak pro domácí, tak i okolní sportovce. V roce 2004 bylo vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem v hodnotě 1.200 000,- Kč, které bylo i slavnostně otevřeno u příležitosti jarního turnaje. V roce 2007 byla účastníkům předložena rekonstrukce zázemí a kabin na volejbal a rekonstrukce chatek. Vše bylo postaveno z dotace MŠMT nákladem 2.300 000 Kč.

Připravované akce ve spolupráci s Královéhradeckým volejbalovým svazem:
sobota 19.6. 2010 - XXXIV.ročník turnaje “Dříve narozených“ muži nad 40 let,
ženy nad 30 let, super veteránky nad 40 let a super veteráni nad 50 let
sobota 19.6. 2010 - Krajské kolo vesnických družstev mužů a žen
sobota 21. a neděle 22.8. 2010 - XXXXIV.ročník národního finále vesnických družstev mužů a žen pro rok 2010.