Kdo jako první ukořistí tři výhry, bude se radovat ze zisku bronzových medailí v tomto ročníku Ženské basketbalové ligy.

Série mezi KP Brno a Sokolem Hradec Králové je po dvou zápasech vyrovnaná. V obou případech platilo pravidlo „můj dům - můj hrad“. Nejprve se před týdnem radoval z výhry o sedm bodů brněnský celek, v pátek byl zase úspěšnější celek z města pod Bílou věží, jenž porazil svého soka o jedenáct bodů.

„Bude to asi ostrý boj na více duelů,“ předpovídal před startem série Miroslav Volejník, asistent trenérky „lvic“ Romany Ptáčkové a zároveň prezident královéhradeckého klubu. A zdá se, že měl naprostou pravdu.

V úterý se na moravském poli uskuteční bitva číslo 3, která může být pro další vývoj série rozhodující. „Lvice“ budou chtít navázat na druhé utkání a naopak poučit se z prvního herně i výsledkově nevydařeného mače.

Jenže uspět chce samozřejmě i silný protivník. „Rádi bychom se do Hradce vrátili za stavu 2:1 pro nás, což rozhodně nebude jednoduché, neboť lvice mají kvalitní kádr. Důležité bude, abychom k duelu přistoupili trochu jinak než v pátek,“ říká Martin Pospíšil, kouč KP.

Jízdní řád série o třetí místo
1. zápas: KP Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové 69:62 (27:15, 43:37, 54:49)
2. zápas: Sokol Nilfisk Hradec Králové – KP Brno 77:66 (26:19, 42:30, 62:50)
3. zápas: KP Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové (úterý 16. dubna, 17.30)
4. zápas: Sokol Nilfisk Hradec Králové – KP Brno (pátek 19. dubna, 17.30)
Případný 5. z.: KP Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové (úterý 23. dubna, čas bude upřesněn)