Když se vynechá Nymburk, tak se ve Slezsku střetávají týmy s nejlepšími obranami. Přitom v minulosti platilo, že Pardubice i Opava vynikaly spíše v útoku.

„Chceme navázat na obranný výkon z USK a ze druhé půle v Gliwicích. Potkávají se druhý se třetím, mělo by jít o zápas kola,“ poukazuje pardubický asistent Adam Konvalinka.

Obranu jeho týmu se chystá prověřit nejlepší střelec soutěže Jakub Šiřina. Jako kdyby po čínském šampionátu chytil druhou mízu.

„Na začátku sezony mu nadstandardně vyšlo několik zápasů a teď se veze na určité vlně. Máme u jeho jména velký vykřičník. Přibrzdit ho bude jeden z důležitých faktorů, stejně jako limitování ztrát,“ podotýká Konvalinka.

Ilustrační foto
Premiérový úspěch v sezoně

Hradecký tým před týdnem slavil premiérovou výhru v sezoně, čímž se odpoutal od poslední příčky.

„Za první vítězství jsme moc rádi, spadl z nás balvan, ale teď bychom už taky potřebovali zabrat venku,“ uvedl po úspěšném domácím mači s Kolínem Ondřej Peterka, jeden z tahounů Východočechů. To však nebude tak snadné, Hradci se na venkovních palubovkách dlouhodobě nedaří. Teď ho čeká přetěžký duel na půdě favorizovaného Děčína. Může jen překvapit.