Na start cyklistického závodu v Rychnově se postavily tři desítky dětí a šest maminek.

Počasí pořadatelům ani na druhý pokus příliš nepřálo. Zatažená obloha s dešťovými přeháňkami a teplota okolo deseti stupňů, to byla realita nedělního dopoledne. Po obědě se počasí alespoň trochu umoudřilo. Dešťové přeháňky ustaly, a tak závod u hospody U Mařenky nakonec proběhl za sucha.

Přes nepřízeň počasí se na start postavilo osmadvacet dětí ve věku od dvou do 15 let. Čekaly na ně tratě přiměřené jejich věku a schopnostem v délce od 200 metrů do tří kilometrů. Nejmladší cyklistické naděje (do 3 let) závodily na asfaltce směrem ke koupališti, mladší závodníci (do 9 let) jezdili na okruhu v prostoru hřiště před Mařenkou a nejstarší závodníci (do 15 let) závodili na okruhu mezi hřištěm a altánkem. Zpestřením byl brod přes řeku Kněžnu.

Před početnou diváckou obcí se ve všech kategoriích odehrávaly (zejména pro zainteresované rodiče) napínavé souboje. Zejména v mladších kategoriích byly k vidění vedle úsměvů vítězů i slzičky poražených, které ovšem povětšinou neměly delšího trvání. Uznání za výkony zaslouží všichni závodníci. Zaujal zejména Tadeáš Zachoval, který zvítězil v kategorii 8 až 9 let a vzápětí se postavil na start závodu dětí ve věku 10 a 11 let, v němž obsadil druhé místo.

Premiéru měl závod v kategorii Maminky malých závodníků“. Zúčastnilo se ho šest odvážných maminek, na které čekala stejná trať jako na nejstarší děti. Klání maminek bylo po sportovní stránce vyvrcholením celého odpoledne, zejména souboj o první místo uváděl přítomné diváky do varu.

O výborné atmosféře závodu svědčí bohatá fotogalerie Luboše Vítečka, umístěná na webu: http://team.cs-shop.cz/mtb. Zásluhou partnerů závodu – rychnovských firem Stalak, DeVoss a velkoobchodu Radima Parmy – obdrželi všichni závodníci diplomy a drobné dárky. K dobré náladě diváků i závodníků přispěla vstřícnost majitelů a personálu hospody U Mařenky, o ozvučení akce a hudbu se postarali pracovníci rychnovského Déčka.

(ps)