Po náročné přípravě se doberští představili na turnajích

Dobré - Družstva stolního tenisu mládeže již prošla ostrým testem.

16.9.2011

Po náročné letní přípravě se doberští stolní tenisté představili na turnajíchFoto: Archiv

Letošní první republikové bodovací turnaje mládeže se konaly v Praze a Děčíně. Po náročné letní přípravě se naši mladí hráči chtěli ukázat v co nejlepším možném světle. Konkurence je na prvních turnajích obrovská a tak se prosadit mezi nejlepší je vždy velmi obtížné. Navíc velká část našich mladých nadějí postoupila letos o věkovou kategorii výš, kde si budou muset nejprve své místo v popředí výsledkových listin vybojovat.

Nejmladší žactvo 38 chlapců, Děčín ( Patrik Rašek, 8. na žebř. ČR, Vojtěch Viesner, 15. v ČR)

V děčínské sportovní hale se sešli nejmenší stolní tenisté. V této věkové kategorii se nehraje kvalifikace a tak jsou děti nalosovány přímo do skupinek, z kterých dva nejlepší postoupí do 2. stupně. Náš klub reprezentovala dvojice hráčů Patrik Rašek a Vojtěch Viesner. V konkurenci 38 chlapců oba odstartovali turnaj přímo skvělě. Patrik byl nasazený do skupiny jako jednička a svoji pozici potvrdil. V prvním zápase si poradil s Filipem Maratem (Sportovní Jižní Město) a poté s Martinem Jiráskem (Valdice). Vojta byl do skupiny nasazený jako dvojka. V úvodu lehce přehrál Fejtka (TJ Jičín) a ve druhém zápase dominoval proti 10. nasazenému Peškovi (TJ Třeboň). Skupinu po zásluze vyhrál a postoupil stejně jako jeho klubový parťák do vyřazovacích bojů. V nich se oba naši hráči setkali s krajany z Královehradeckého kraje ze Sokola Hradec Králové. Oba naši hráči své zápasy nezvládli a s turnajem se tak rozloučili. Velká škoda dobře rozehraného turnaje, v jejich silách bylo určitě na lepší umístění.

Ve čtyřhře spolu přes své soupeře přešli až do čtvrtfinále, kde už na Martinka (Mittal Ostrava) a Veigla (Sokol Neředín) nestačili.

Mladší žactvo 43 dívek, Děčín (Kateřina Pleskotová, 10. na žebř. ČR, Terezie Sazimová, bez žebříčku)

V mladším žactvu jsme spoléhali zejména na Kateřinu Pleskotovou. Katka byla na turnaji nasazená jako desátá a tak musela absolvovat zápasy v kvalifikaci. V ní se hraje vždy o osm postupových míst do základních skupin. Turnaj začala velmi dobře, ve svém prvním zápase porazila Kasnerovou (TTC Slaný). Ve druhém se utkala s Allertovou (Baník Most). Katka proti levoruké hráčce dělala až příliš vlastních chyb a to bylo rozhodující. Po prohře 1-3 se musela spokojit jen se soutěží útěchy. Tam její pouť turnajem skončila ve druhém kole.

Terezka Sazimová je nováčkem na tak velké akci a jejím úkolem pro tuto sezónu je snaha o co nejlepší herní projev a zvyknutí si na jiné prostředí. Velké haly, spousta lidí, to vše ovlivňuje hráčům, kteří začínají se stolním tenisem na vyšší úrovni jejich výkony. Tereza na své první republikové akci v kategorii mladšího žactva sice nepoznala radost z výhry, ale její čas při maximálním tréninkovém úsilí jistě přijde.

Ve čtyřhře naše děvčata vypadala v úvodním kole, když nestačila na pár Bútorová, Prostějovská (SK Kotlářka).

Starší žactvo 61 dívek a 108 chlapců, Praha (Vojtěch Rozínek - 11. na žebř. ČR, Aneta Doucková - 13., Monika Rozínková – 29., Kamila Hlávková – 44.)

Ve starším žactvu čekáme výsledky v první desítce hlavně od Vojty a Anety. Umístění na žebříčku Vojtovi zajišťuje přímo hlavní soutěž. Ve skupině hrál soustředěně a se dvěma výhrami a jednou porážkou postoupil z druhého místa do vyřazovací závěrečné části. Bohužel jeho cesta skončila v osmifinále po těsné porážce (2-3) s Hoblem (Františkovi Lázně). Potvrdil svoje umístění, když skončil na 9.- 16.místě.

Všechny tři naše hráčky musely hrát kvalifikaci. Kamila Hlávková měla na úvod nejtěžší los a podlehla letošní Mistryni ČR mladších žákyň Kozákové (TTC Lhoty u P.), v útěše pak ve druhém kole Pikolonové (Brtnice). Aneta podlehla až v závěru 1-3 Studenovské (Humpolec) a zbyla na ní pouze soutěž útěchy. Po čtyřech výhrách podlehla až ve finále v pěti setech stejné Kozákové jako v kvalifikaci Kamila a skončila tak na 18.místě. Monika Rozínková si třemi výhrami zajistila hlavní soutěž, kde však již nevyhrála. Přesto je to pro ni skvělý úspěch. Z 29. pozice skončila na 12.-16. místě a ze všech našich hráček se nejvíc polepší.

Pár Doucková, Sikorová (Havířov) skončil ve čtyřhře těsně pod stupni vítězů na 5.- 8. Místě, Monika s Kamilou o kolo dříve podlehly prvním nasazeným Kapounové s Ševčíkovou. Vojtěch hrál čtyřhru s Lapkou (Bělá p.B.) a podlehly v osmifinále zlínským Březíkovi a Plhákovi.

Dorost 59 dívek a 111 chlapců, Praha (Vojtěch Rozínek, Aneta Doucková, Aneta Sedloňová – 20. Kateřina Rozínková – 31.)

Mezi dorostenci a dorostenkami jsme bez účasti Simony Šlehobrové (turnaj žen v Itálii) na medailová umístění nemohli pomýšlet. Všichni naši skončili v prvních kolech soutěže útěchy.

Jan Šplíchal, Jan Rozínek

16.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační obrázek

Týniště sahalo po třech bodech, ale má jen jeden

Na Safari se mohou vydat milovníci dobrodružství v Opočně

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Pro Škodu je čínský trh velice důležitý, prodá na něm totiž nejvíc aut. Věnuje mu proto zvláštní pozornost, což je nově znát i na omlazené Octavii. Verze pro čínské zákazníky se totiž od té evropské poměrně dost liší. Samozřejmě to ale není poprvé, co jsou modely určené pro jiné trhy pozměněné.

„Konečně jsme naznačili svou ofenzivní sílu,“ říká Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor ve fotbale: Kostelec získal tři body ze zápasu s hradeckou Slavií.