Na šampionátu dospělých v Českých Budějovicích startovala poslední aktivní členka „zlaté generace“ trutnovského plavání Martina Elhenická a vedla si nadmíru úspěšně. Vybojovala dvě stříbrné medaile na tratích 200 a 400 metrů volný způsob hned za svou tréninkovou kolegyní, olympioničkou a českou rekordmankou Barborou Seemanovou. Na „svých“ tratích 800 a 1500 metrů volný způsob zvítězila s velkou převahou. V kategorii dorostu na mistrovství ČR v Českých Budějovicích startovali Tomáš Havelka, Michal Jerman, Jakub Pásler, Karolína Malíková, Radka Stoklasová a Eliška Šutriepková, ve štafetách Kristýna Voborníková.

Nejvýrazněji se prosadil Jakub Pásler, který zaznamenal 5. místo na 200 metrů motýlek a 7. místo na 200 metrů znak. Při všech svých startech si buď vytvořil osobní rekord nebo zůstal těsně za ním.

Na mistrovství ČR třináctiletého žactva v Plzni se prosadila Terezie Bischofová, která ve vynikajícím čase zvítězila na trati 200 metrů motýlek a přidala tři bronzové medaile na 100 metrů motýlek, 400 metrů polohový závod a 800 metrů volný způsob, vše v osobních rekordech. Nicol Kirschová obsadila ve výrazných osobních rekordech 5. místo na polohovkových tratích 200 a 400 m.

Mistrovství ČR 12letého žactva v Novém Jičíně se zúčastnili František Pavel Bubáň a Marek Hofman, Poháru ČR 11letého žactva v Chomutově Daniel Cihlář, který si vytvořil tři osobní rekordy.

Na Poháru ČR 10letého žactva v Praze-Radlicích zazářil Matěj Havlík, který získal čtyři zlaté medaile na tratích 100, 200, 400 metrů volný způsob a 100 metrů motýlek. Kromě toho byl 4. na 50 m motýlek a 7. na 100 m znak.Těchto závodů se dále zúčastnili Aleš Kukal, Adéla Mačková, Tereza Umlaufová a Eliška Voborníková.

Trenér trutnovských plavců Pavel Pokorný k šampionátům uvedl: "Osobně mám největší radost z návratu Martiny Elhenické na republikovou špičku. Jasně se ukázalo, že trénink ve skupině paní Škábové byla ta nejlepší volba. Paní trenérka patří nejen k nejlepším trenérům v republice, ale zároveň věnuje pozornost všem členů své tréninkové skupiny bez rozdílu, nikoliv pouze největším "hvězdám", k čemuž mají bohužel někteří jiní trenéři sklony… Co se týká ostatních našich plavců, tak přestože probíhá v klubu momentálně generační výměna, výkony Kuby Páslera, Terky Bischofové, Nicol Kirschové, Matěje Havlíka a celkový poměrně vysoký počet kvalifikovaných na mistrovské soutěže mě naplňuje optimismem ohledně budoucnosti trutnovského plavání."