Dobré - Prvoligový B-tým žen SK Dobré vyjel k dalším nesmírně důležitým utkáním v boji o záchranu soutěže na jižní Moravu, do Hodonína a Břeclavi. Hodonín nastoupil podle předpokladu v nejsilnější možné sestavě - posílen o hráčku nyní vedoucího týmu extraligy Alexandru Pelcmanovou.

Hodonín C – Dobré B 5:5

Samotné utkání nezačalo pro celek SK Dobré nejlépe, když se Hlávkové s Rozínkovou nepodařilo vyhrát úvodní čtyřhru. Následně ale vynikajícími bojovnými výkony vyhrála nejdříve Michaela Rozínková a v zápětí zcela jednoznačně Simona Šlehobrová. Hanka Hlávková nestačila na výbornou Pelcmanovou, a tak byl stav utkání srovnaný na 2:2.

Poslední dvouhry byly v duchu důležitosti konečného výsledku odehrány ve velmi nervózní atmosféře. Simona Šlehobrová zvládla nervozitu daleko lépe než její soupeřka a po zasloužené výhře vydřelo SK Dobré remízu.

Body: Hlávková Hana 2, Šlehobrová Simona 2, Rozínková Michaela 1.

Břeclav B – Dobré B 1:9

V dalším neméně důležitém utkání v Břeclavi byly hráčky SK Dobré odhodlány zopakovat vynikající bojovné výkony. Soupeř nastoupil z neznámých důvodů pouze ve dvou hráčkách a značně ulehčil doberským cestu za tolik potřebným vítězstvím. Jediný bod soupeře zařídila domácím Mergenthalová vítězstvím nad Simonou Šlehobrovou. Jako správná spoluhráčka družstva se ukázala Michaela Rozínková, když v nejhezčím zápase pomstila prohru Simony vítězstvím právě nad Mergenthalovou.

Drtivým vítězstvím velmi stouply šance SK Dobré na záchranu ligové soutěže.

Body: Hlávková 2,5; Rozínková M. 2,5; Šlehobrová S. 1 + 3x WO.

Komentář předsedy oddílu Jana Rozínka: „Body z jihomoravské mise mají v současné situaci cenu zlata. Jsem moc rád, že děvčata bojují o každý bod i v zápasech, kde se jim dává jen malá naděje na celkový úspěch. V Hodoníně byly hráčky za svou snahu odměněny. V neděli v Břeclavi jsme využili příležitosti, když domácí nastoupili jen ve dvou hráčkách. Vzhledem k dalším výsledkům z tohoto víkendu jsme v tabulce udrželi všechna družstva za sebou, a navíc jsme se dotáhli na Litomyšl. Výhra ve vzájemném utkání tuto sobotu nám může při souhře dalších výsledků zajistit záchranu již dvě kola před koncem. “

(špl)

II. liga – skupina B

Voděrady - Druholigová soutěž stolních tenistek pokračovala dalšími zápasy. Družstvo Vršovanu Voděrady zajíždělo ke dvěma těžkým utkáním na sever Čech – do Děčína a Teplic.

Děčín B – Voděrady 6:4

V dopoledním utkání voděradská děvčata nastoupila proti béčku Děčína posílenému o prvoligovou Maidlovou a zkušenou Hojkovou.

Hostům se od začátku nedařilo po prohrané čtyřhře prohráli i další dva zápasy z první série ve dvouhrách s právě jmenovanými hráčkami a prohrávali 1:3. Ve druhé sérii děvčata z Voděrad vyhrála opět pouze jeden zápas a stav byl 5:2 pro domácí. V závěru se hostům podařilo stav utkání pouze zkorigovat na nejtěsnější prohru 4:6.

Body: Jakubcová Blanka 2, Jakubcová Radka 1, Jakubcová Hana 1.

Teplice – Voděrady 7:3

Odpoledne se hráčky Voděrad představily na stolech třetího družstva tabulky SKST Teplice. Utkání mělo od začátku stejný průběh jako dopolední. Po čtyřhře a prvních dvouhrách hostující tým prohrával 1:3. Po druhých dvouhrách byl stav opět 5:2 pro domácí. V poslední sérii voděradské hráčky vyhrály pouze jeden zápas a utkání skončilo vítězstvím domácích 7:3.

Body: Jakubcová Blanka 1, Jakubcová Radka 1, Jakubcová Hana 1.

(joj)