Ve startovní listině této významné motokárové soutěže se objevují i jezdci z exotických zemí, jako např. z Japonska nebo Hong Kongu.

„Čtyřdenní závody, konané tentokrát na závodišti Speedworld v rakouském Bruck an der Leitha, byly pro našeho jezdce velkou zkouškou,“ sdělil trenér Jan Dostál.

Startovní listina čítala 48 jezdců, Petrův cíl byl jasně stanoven. Měl postoupit do finále a nejlépe přímo z rozjížděk, což znamenalo umístění do 28. místa. Zbývajících dvacet jezdců mělo jet opravnou jízdu, ze které pak do finále postupovala šestice nejlepších.

„Volné tréninky naznačovaly naše šance někde mezi 20. a 30. místem. To bylo vzhledem k obrovské konkurenci uspokojivé,“ vyhodnotil trenér. V pátek pak přišel na řadu měřený trénink, ve kterém se nepodařilo zajet dobrý čas a výsledkem tak bylo až 38. místo. „Vyrovnanost jezdců byla neuvěřitelná, na dvacátého v pořadí Petr ztrácel 0,18 vteřiny na kolo – jedno kolo trvá zde na okruhu cca 44 vteřin,“ doplnil Jan Dostál.

V sobotu už přišly na řadu tři veledůležité rozjížďky, ve kterých naše pozice na startu nebyla nijak valná. „První rozjížďka pro nás nedopadla moc dobře, ale za ty zbývající dvě si Petr zaslouží pochvalu za perfektně provedené předjížděcí manévry,“ radoval se manažer. Čekání na sečtení všech rozjížděk bylo docela nervozní a dlouhé, ale dobře dopadlo, Petr si vyjel krásné 24. místo, což znamenalo přímý postup do finále.

„V neděli už atmosféra v našem týmu byla odlehčená, neboť cíl byl splněn a další úspěch by byl krásný bonus,“ znělo spokojeně z úst trenéra. Šanci Petr měl, ze své pozice v semifinále perfektně odstartoval, pohyboval se v první dvacítce jezdců, než přišel nečekaný a nešetrný atak od jednoho ze soupeřů a v cíli semifinále tak bylo 26. místo.

„Samotné finále pak pro nás mělo velice krátké trvání, jelikož se Petr objevil ve velké srážce hned po startu závodu, poškození řízení mu nedovolilo pokračovat a byl tak evidován na 33. místě,“ konstatoval kouč.

„Celkově mohu říci, že Petr až na pár zaváhání podal dobrý výkon, nejvíce bych vyzdvihl poté, co na jeho triko padla ostrá slova, jeho krásné předjížděcí manévry,“ shrnul Jan Dostál.

(jd, han)