Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

117. ročník Velké pardubické: Vítězkou Sixteen s Dušanem Andrésem!

PARDUBICE - Od roku 1874 se v Pardubicích běhá jeden z nejtěžších překážkových dostihů evropského kontinentu - Velká pardubická.

15.10.2007
SDÍLEJ:

Jak vypadala Velká pardubická a návštěva britské princezny Anny z pohledu novinářů?

Velkou pardubickou vyhrála Sixteen v sedle s Dušanem Andrésem

Vítězi Velké pardubické letos přála britská princezna Anna

Je to jako sen, jásal vítěz Velké pardubické

Fotogalerie z neděle 17. 10. 2007

Celebrity, princezna Anna a pohled na dostihové závodiště objektivem Jiřího Sejkory ihned po skončení dostihů

Klobouky k Velké pardubické neodmyslitelně patří. Stejně jako návštěva celebrit

117. ročník Velké pardubické nepřežil jeden z koňů. Osudným mu byl Taxisův příkop

Princezna Anna poctila nejprve svou návštěvou kladrubský hřebčín a poté 117. ročník Velké pardubické

117. ročník Velké pardubické - kapitola o vítězi

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuální zpráva k dopravě - 16:49 - Princezna Anna odjíždí, silnice kolem závodiště jsou ucpané, neboť se každý snaží odjet. Situaci monitorují vrtulník i policisté. Řidiči, jezděte opatrně!

16:19 - 117. ročník Velké pardubické je již minulostí. Končí i náš on-line přenos z pardubického závodiště. V současné době připravujeme bohaté fotogalerie a zároveň obsáhlejší zprávy z celého dne. Proto se na náš web nezapomeňte vrátit!

16:18 - Nad pardubickým závodištěm hraje státní hymna ČR.

16:17 - Přichází Její královská Výsost, princezna Anna a gratuluje pěti nejlepším jezdcům na stupni vítězů. Nechybí ani první dáma ČR Livia Klausová.

16:16 - Protest vyřešen, Keith Mercer zůstal na čtvrtém místě.

16:15 - Svou cenu dostala i Sixteen - modrožlutou sponu. Sixteen je sedmiletá klisna, která se narodila ve Francii. Startovala ve Velké pardubické poprvé.

16:13 - Dušan Andrés přebírá pohár pro vítěze.

16:12 - Na stupních vítězů je již pět nejlepších! Je tam také trenér vítězného koně Josef Váňa a majitel koně Jaroslav Bouček.

16:07 - Dostihová komise řeší protest, neboť Keith Mercer se neodebral s koněm do vážnice.

16:02 - Princezna Anna v doprovodu Přemysla Sobotky je na dostihové dráze a pogratuluje vítězi.

16:01 - Cieszymir je po pádu na Taxisově příkopuvážně zraněn, zřejmě to pro něj znamená konec kariéry. Má zlomenou nohu a v současné době není rozhodnuto, zda nebude utracen. Podle serveru Aktuálně.cz musel být Cieszymir utracen.

15:49 - Bělka Sixteen s Dušanem Andrésem VYHRÁLA 117. ročník Velké pardubické! Decent Fellow v sedle s Tomášem Hurtem doběhl druhý! Na třetím místě skončila Eliška Přemyslovna v sedle s žokejem Pavlem Kašným. Sixteen a Decent Fellow jsou ze stáje Josefa Váni, třetí kůň Josefa Váni Juventus v sedle s Josefem Váňou ml. skončil pátý. Na čtvrtém místě je Ivoire de Beaulie s žokejem Keithem Mercerem.

15:49 - Poslední překážka - Decent Fellow a Sixteen v čele. Sixteen s Dušanem Andrésem vede!

15:48 - Vede Decent Fellow, za ním Eliška Přemyslovna a Sixteen. Havlův skok překonalo všech 10 koní.

15:46 - Po velké vodě končí Jan Faltejsek a Three Mill. V čele závodu Decent Fellow. Na trati je nyní 10 koní.

15:46 - Pokračuje jedenáct koní. Končí Radek Havelka s Brambuschem.

15:45 - Poplerův skok "zamotal hlavu" Sixteen a Zeerow. Oba však pokračují. Stále je na trati 12 koní.

15:41 - Velký Taxisův příkop nepřekonal Maskul a Cieszymir. Na trati pokračuje 12 koní.

15:40 - ODSTARTOVÁN 117. ROČNÍK VELKÉ PARDUBICKÉ! Na trať vyběhlo 14 koňů. Největším favoritem je podle sázkových kanceláří Juventus.

15:36 - Koně si zkusili skok přes živý plot, ukázali se tak před hlavní tribunou. Zhruba za tři minuty bude závod odstartován!

15:23 - Koně se představují divákům, blíží se start 117. ročníku Velké pardubické.

15:16 - Britská princezna Anna dorazila do padoku. Princezna je známá svým kladným vztahem ke koním, dokonce se zúčastnila olympijských her v Montrealu.

15:09 - Josef Bartoš má zlomenou vřetenní kost, a tak do sedla loňského vítězného koně Decenta Fellowa usedne Tomáš Hurt.

14:59 - Již zhruba za 40 minut se poběží 117. ročník Velké pardubické. Závod je dlouhý 6 900 m, je na něm 31 překážek a běží se o 4 500 000 korun. Na startu se letos představí 14 koní.

1. Juventus - osmiletý ryzák Josefa Váni v sedle s debutantem šestnáctiletým synem Josefem Váňou. Letos se Josef Váňa st. kvůli zranění v kvalifikačním dostihu 25. srpna nepostaví na start Velké Pardubické.

2. Maskul - žokej Jaroslav Myška

3. Eliška Přemyslovna - žokej Pavel Kašný

4. Cieszymir - žokej Marek Stromský (místo zraněného Paula Andrewa Johnsona)

5. Ascot - žokej Marcel Novák

6. Zeerow - žokej Jaromír Hrudka (outsider závodu)

7. Polárník - žokej Pavel Složil

8. Ivoire De Beaulie - žokej Keith Mercer

9. Brambusch - žokej Radek Havelka

10. Three Mill - žokej Jan Faltejsek

12. Sixteen – žokej Dušan Andrés

13. Decent Fellow – žokej Tomáš Hort (místo zraněného loňského vítěze Josefa Bartoše)

14. Sybellius D´Artaix - žokej Ken Whelan

15. Harry The Beaver - amatér Pavel Horčička

14:55 - Na pardubické dostihové závodiště přichází princezna Anna. Nositelka královské krve jezdila dříve také závodně na koni. Míří k tribuně D, kde si prohlédne čestnou lóži a vydá se do padoku k slavnostnímu defilé koní před Velkou pardubickou.

14:50 - Podle informací ČT z rozhovoru se zástupcem České pojišťovny je na závodišti přítomen i prezident republiky Václav Klaus. Podle našeho zpravodaje však Václav Klaus na závodišti letos chyběl.

14:48 - Princezna Anna dorazila na závodiště. Kolona vozů stojí u vjezdu.

14:40 - Startuje sedmý rámcový dostih v rámci Velké pardubické - Cena Parama, Memoriál R. Davise. Zhruba po sedmi minutách se do cíle jako první dostal pětiletý valach Royal Mougins v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou.

14:27 - Princezna Anna odjíždí z Kladrub nad Labem. Do Pardubic na závodiště ji doprovází policejní vozy i záchranka. Celkem jede dvanáct automobilů.

14:16 - Vítězem Ceny Labe se stal žokej Dušan Andrés v sedle koně Moning let.

14:14 - Petr Vozáb předvádí před princeznou Annou ukázku šestispřeží.

14:05 - Startuje Cena Labe. Poběží se na 5200 m. Je to druhý nejvýznamnější dostih v rámci Velké Pardubické.

14:01 - Princezna Anna se na nádvoří dívá na koně. Hraje hudba a je vykládáno o hřebčíně.

13:56 - Princezna Anna si hladí koně. Během okamžiku usedá k pamětní knize a podepisuje se.

13:54 - Pokud nedojde k dalším změnám, bude v hlavním dostihu 117. Velké pardubické startovat pouze čtrnáct koní. Odhlášen byl totiž polský Honor, který se zranil při pátečním tréninku.

13:45 - Podle zpravodaje našeho Deníku, který je přímo na závodišti, došlo v prvním z rámcových dostihů k takovému zranění Josefa Bartoše, že místo něj bude zřejmě startovat v sedle Decent Fellowa Tomáš Hurt. Zdravotní stav Josefa Bartoše není příliš dobrý, má zraněné předloktí. Naštěstí to není zlomené. Zraněn je stejně tak Paul Andrew Johnson, místo něho do sedle Cieszymira usedne Marek Stromský.

13:41 - Britská princezna Anna se setkala v Kladrubech nad Labem s dětmi, účastníky hiporehabilitace.

13:34 - Vítězkou Memoriálu kapitána Rudolfa Poplera se stala klisna Archea s žokejem Radkem Havelkou.

13:30 - Začal Memoriál kapitána Rudolfa Poplera. Je to 3 300 km dlouhý závod, nejkratší steeple v rámci Velké pardubické. Je to zároveň dostih O velkou cenu Pardubického kraje. Běží 12 koní.

13:29 - Britská princezna Anna vyrazila společně s Livií Klausovou na prohlídku národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

13:28 - Na pardubickém závodišti došla parkovací místa!!! Řidiči, dávejte si pozor! Podle zpravodajství z parkoviště posílá dopravní policie auta na parkoviště i přes to, že již není místo.

13:27 - Ředitelka Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem Lenka Gotthardová předala britské princezně Anně i manželce prezidenta ČR Livii Klausovou kytici.

13:27 - 117. ročník Velké pardubické si nenechali ujít ani manželé Roman a Libuše Šmuclerovi.

13:26 - Během několika minut se koně rozběhnou na nejkratší trať - Memoriál kapitána Rudolfa Poplera. 16. října to bude 75 let, co tento dvojnásobný vítěz Velké pardubické, zahynul při dostizích na pardubickém závodišti.

13:25 - Britská princezna Anna dorazila do Kladrub nad Labem.

13:07 - V Kladrubech nad Labem již čeká na příjezd princezny mnoho novinářů a fotografů. Kuriózní situaci způsobila kočka, kterou museli vyhánět pracovníci Kanceláře prezidenta republiky. Dostala se na prostranství, kam má princezna dorazit a nikdo tam nesmí.

13:02 - Vrcholí přípravy v Kladrubech nad Labem. Během několika málo desítek minut by sem měla dorazit britská princezna Anna. Na místě je již zhruba deset minut manželka prezidenta ČR Livie Klausová, která se zatím sama vypravila na prohlídku hřebčína. S princeznou Annou se poté vydají na společnou prohlídku hřebčína a následně vyrazí na pardubické závodiště sledovat 117. ročník Velké pardubické.

12:55 - Kromě politiků je na pardubickém závodišti k vidění také herec Pavel Zedníček, Pavel Trávníček či modelka Tereza Maxová. Nechybí ani několikanásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka.

12:55 - Rozběhl se dostih nazvaný Memoriál Laty Brandisové. Je to zhruba 4,1 km dlouhý závod. Zvítězil Marek Stromský v sedle koně jmenujícího se Luxus. Komtesa Lata Brandisová vyhrála jako jediná žena v historii Velkou pardubickou 17. října přesně před 70 lety.

12:51 - V lóži již je také čtyřnásobný vítěz Velké pardubické, německý žokej Peter Gehm, který je po zranění upoután na vozík.

12:50 - Poblíž pardubického závodiště je dopravní chaos! Řidiči, dávejte si pozor!

12:48 - Na závodišti jsou také velvyslanci z Velké Británie, Kanady, Slovenska, Rumunska, Albánie. Přijel také starosta z partnerského města Pardubic Merana či čtyřčlenná delegace z Waregemu. Starosta tohoto belgického města zde v Pardubicích oslavil čtyřicáté narozeniny. Od představitelů města dostal sklo a láhev vína. Přijela také starostka skotské provincie East Lothian, delegace z Vysokých Tater a ze Slovinska. Nechybí ani lidé z asociace Euro Equus. Jejími členy je kromě Pardubic španělské město Jerez de la Frontera, belgický Waregem a portugalská Golega. Členská města připravují společné aktivity, jimiž chtějí, za podpory Evropské unie přispět k zachování tradice dostihů a chovu koní.

12:45 - Kromě Mirka Topolánka jsou na závodišti také předseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček či ministr zemědělství Petr Gandalovič. Nechybí zde také poslanci či europoslanec Oldřich Vlasák. Dostihy si nenechal ujít také senátor a bývalý primátor Pardubic Jiří Stříteský, nechybí ani ústavní soudce Miroslav Výborný či nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká. Přítomen je i ředitel České televize Jiří Janeček.

12:35 - Na dostihovém závodišti v Pardubicích je již mnoho hostů. Mezi prvními přijel premiér České republiky Mirek Topolánek (nezapomněl ani na slušivý klobouk). Podle svých slov přijel sám. Podle zpravodaje našeho Deníku však na dostizích byla u Lucie Talmanová.

12:20 - Začíná další rámcový dostih, Cena Vltavy. Na koně čeká 4,5 km a 20 překážek. Vyhrál Baggio s žokejem Janem Faltejskem.

11:45 - Začal dostih určený pro čtyřleté a pětileté koně. Je to dostih o patnácti překážkách. Vyhrál Teviot se žokejem Radkem Havelkou.

11:10 - První rámcový dostih, který "rozběhl" dění na pardubickém závodišti. Dostih běží pouze tříletí koni. Ve Zlaté sponě tříletých vyhrál Life is Life se žokejem Markem Stromským. V tomto dostihu se zranil Josef Bartoš.

Související články:

První kvalifikace na letošní ročník Velké pardubické

Pronikavě ostrý zvuk sirény ukončil jeden z deseti dostihů

Kůň propadl panice a prorazil zábrany

Slovenský den lze prožít na dostihovém závodišti

Třetí kvalifikační dostih na Velkou pardubicou vyhrála Sixteen

Velká pardubická se blíží!

Velká pardubická: Ženy v hlavní roli

Letos se poběží již 117. ročník Velké pardubické

Dostihová sezona vrcholí. 117. Velká pardubická klepe na dveře

Před deseti lety vyhrál Váňa popáté Velkou pardubickou

Obhájce prvenství Decent Fellow bude mít na Velké jen 14 soupeřů

Velké Pardubické vévodí legendární duo Železník-Váňa

Nejúspěšnějším koněm Velké je Železník, nejrychlejším Maskul

Decent Fellow poběží za obhajobou triumfu ve Velké pardubické

Dámské klobouky na letošní Velké pardubické budou střídmější

Rovinový předkrm a velký nedělní svátek

Mezi diváky by neměl chybět ani čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Gehm

Krasavice Archea poběží dostih Velké pardubické

Dostihové závodiště v Pardubicích má málo parkovacích míst

Taxis je nejznámější, ale Popkovický skok nejzrádnější

Favoritem Decent Fellow s Bartošem v sedle

Kdo se postaví na start 117. ročníku Velké pardubické?

Favority Velké pardubické jsou Decent Fellow a Maskul

Ve Velké pardubické zvítězila dosud jediná žena

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.  Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Archeologický průzkum. Ilustrační foto.

Zloděj ukradl archeologům stan za desítky tisíc korun

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Rychnov nad Kněžnou - V rámci jazz, rock, blues, folk podvečerů s…. vystoupí ve středu 18. října ve společenském centru v kině v Rychnově nad Kněžnou Michael Mayo Quartet, jehož členy jsou Michael Mayo - zpěv, Jiří Slavíček - bicí, Marek Novotný - piano a Ondřej Šrajnochr - kontrabas.

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Byl to jasný šlágr kola dvou předních celků tabulky. Dosavadní lídr z Náchoda hostil velezkušený tým Vysoké nad Labem, který zatím v sezoně nepoznal hořkost porážky.

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení