Volejbalisté hradecké Slavie zvládli skvěle úvodní duel semifinálové série play off I. ligy, kdyžž v pátek zvítězili na palubovce Sokola Bučovice 3:1. Východočeši vyhráli první dvě sady, ve druhé soupeř snížil, ale třetí set už znovu patřil Hradci.

Volejbalisté hradecké Slavie zažívají skvělou sezonu a dalším úspěchem je postup do semifinále play off první ligy.
Na jihu to skřípalo, doma stoprocentní Hradec urval postup. Teď už na Final Four

V sérii hrané na tři vítězná utkání se tak slávisté ujali vedení 1:0 a další duel se na Vyškovsku z důvodu kolize s finálovým turnajem Českého poháru uskuteční až v neděli 3. března. Následuje přesun obou soupeřů na východ Čech, kde se má třetí a případně čtvrtý duel hrát v pátek 8. respektive v sobotu 9. března.

Semifinále play off I. ligy – 1. zápas

TJ Sokol Bučovice – TJ Slavia HK 1:3 (-19, -23, 20, -20), stav série: 0:1.

Úvodní set odehráli hosté výborně a soupeře v něm pustili do vedení pouze při stavu 2:1. Vyrovnáno bylo naposledy při skóre 11:11, od té doby už měli slávisté navrch a proměnit dokázali hned druhý setbol.

Ve druhé hře bylo vše jinak. Lépe odstartovali domácí (2:0, 4:1), kteří v jedné chvíli drželi až pětibodový náskok. Z něho ale Hradečtí brzy začali ukrajovat a když se jim povedlo vyrovnat na 12:12, bylo zřejmé, že i tentokrát budou mít navrch.

Tak se i stalo. Za stavu 18:17 vyšla Slavii série tří bodů v řadě a o té doby už měli hru plně pod kontrolou (23:25).

Jinak tomu bylo ve třetím setu. Ten měl zpočátku podobný průběh, tentokrát ale domácí rychlé vedení nepustili a soupeře za celou sadu nenechali ani jednou vyrovnat. Šlo se tak do čtvrté hry a v ní chtěli Jihomoravané zadělat na vítězný obrat.

Zpočátku se oba celky přetahovaly o těsné vedení, ze stavu 15:15 ale hosté utekli do rozhodujícího trháku (16:21) a tento nadějný výsledek už se stal definitivní.

Volejbalisté Hronova před krajským derby proti Dvoru Králové nad Labem věřili, že se jim doma bude dařit stejně jako v hale rivala.
Z derby stejně jako na podzim vytěžili víc hosté. Dvůr z Hronova veze čtyři body

Hradečtí tak v play off udělali první krok k postupu do ligového finále a po utkání už se mohli soustředit na vrchol kariéry, kterým je pro řadu hráčů senzační účast na turnaji Final Four Chance Českého poháru. Po přesunu do Tábora čeká Slavii nedělní utkání s aktuálně sedmým celkem extraligové tabulky z Odolené Vody (18.00). Vítěze utkání pak o den později čeká finále s lepším z dvojice Beskydy – Lvi Praha (15.00).

Druhé semifinále play off I. ligy: TJ Sokol Dobřichovice – Blue Volley Ostrava 3:0 a 3:0, stav série: 2:0.

TJ Slavia Hradec Králové, tým mužů připraven na vrchol sezony 2023/2024.TJ Slavia Hradec Králové, tým mužů připraven na vrchol sezony 2023/2024.Zdroj: TJ Slavia HK volejbal