Soutěž se konala na Gymnáziu F. M. Pelcla a řídili ji domácí dorostenci Martin Buločkin (nedávný účastník MS), Jan Horák, Václav Till, Vladimír Martyniuk a hráči Pandy Jiří Daniel, Milan Dvořák a Ilja Mareš.

Panďákům se dařilo a nejvíce v kategorii do 10 let, kde byli na stupních vítězů všichni tři! Zaslouženě vyhrál a krajským přeborníkem se stal Michal Dušánek, který vyhrál všech sedm partií a získal krásný pohár a zlatou medaili. Hned za ním skončili stříbrný Dan Krautschneider a bronzový Václav Kroulík. Oba hoši získali pět bodů z 7 partií. Další zlatou medaili mohl získat v kategorii do 8 let Štěpán Kroulík, který měl shodně šest bodů jako vítěz Zelba z Hradce a po pomocném hodnocení skončil „až“ druhý.

Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii do 16 let zkušený Pavel Kačírek. Šest bodů a prohra jen s nasazenou jedničkou Janouchem (Elo: 1759) z Jičína je dobrým výsledkem. Medaile zacinkaly také v nejpočetnější kategorii do 12 let. Bronzovou medaili a pohár za 3. místo získali Pavel Kumpošt (5 vítězných partií ze 7) a Elen Hetfleischová (4/7). Na všechny děti čekala bohatá odměna v podobě cen a tak smutní nemuseli být ani další v pořadí.

Z Pandy Luděk Poláček (4/7), Matyáš Plucnar (4/7), Ondřej Banas (4/7), Jan Koblic (3 ½/7), František Bažant (3/7), Milan a Miroslav Dvořákové (3/7), Zdeněk Tejkl (3/7), Jan Snopek (3/7), Vojtěch Dvořák (2/7) a Klára Hofmanová (1/7).

Svou návštěvou nás potěšila mistryně ČR v šachu Martina Marečková z Rychnova, která byla i zapojena do závěrečného losování o hodnotnou cenu jednoho ze sponzorů.

A co řekl na maraton rychnovský šachový bard Jiří Daniel?

„Domácí tým pořadatelů by se klidně mohl jmenovat SRPŠ Pandy, protože 19 domácích dětí bylo doprovázeno 16 rodiči, pěti dorostenci a dva členy oddílu dospělých, tedy 23 lidmi. Skvělým manažerem Pandy byl Pavel Kumpošt, který získal pro soutěž nejen celý tým rodičů, ale oslovil i desítky firem a některé z nich dětskému turnaji pomohly velmi výrazně. Výsledkem byl naprosto mimořádně bohatý cenový fond.“ „ Závěrem chceme podělkovat naším partnerům: Madosu, Řetězům Vamberk, Jastu, Weldisu, Indigu, Synytu, Dekamě, Škodě Auto, Staveb. firmě Hynek, VZP, Stamontu, KH kraji, Městu Rychnov, Dobruška, Opočno, obci Černíkovice a známému mořeplavci Rudovi Krautschneiderovi."   (pk)