Elitní tým rychnovské Šachové školy si čtyři kola před koncem druholigové sezony vybudoval vysoký náskok před všemi pronásledovateli. Nestane-li se nic mimořádného, vrátí se Panda po roční pauze zpět do 1. ligy.
Panda úspěšně zvládla dramatický duel s druhým týmem v tabulce. Potřetí za sebou nastoupila proti družstvu z Pardubic a bylo z toho třetí vítězství v řadě – „pardubický hattrick“! Domácímu kolektivu AKIS nepomohlo ani nasazení velmistra.

AKIS – Panda 3.5:4,5

Česko-polský tým Pandy pokračuje v projektu nastartovaného dotacemi z EU i po jeho skončení a bez dotací. Navázaná přátelství vedou ke stabilizaci týmu. Potřetí za sebou se Panda utkala s pardubickým celkem a vždy zvítězila. Toto třetí vítězství bylo ale nejtěžší. Panda vyhrála poprvé nejtěsnějším poměrem.

Domácí kapitán Tomáš Veselý je manželem vynikající rychnovské šachistky Míši Pirklové a švagrem ještě silnější šachistky Hany Pirklové. Jejich vzájemná partie skončila očekávanou remízou po 53 minutách hry.

Další události se odehrály až po dvou hodinách. Bartek Siembab si hladce poradil s mizerným vývinem figur Josefa Sýkory. Jakub Zeberski černými bez problémů remizoval s někdejším olympionikem ČR Prandstetterem a Zbyněk Ringel se za tohoto stavu přestal trápit s vyrovnanou koncovkou.
Výhodu bílých figur a příliš mnoho času promrhal Rudolf Mesiarik, kterého poměrně hladce přehrál rusky i česky mluvící Sergej Petuchov. A bylo srovnáno. Dlouho očekávaný průlom Tomáše Kracíka narazil na houževnatý odpor a v situaci, kdy stál Machlowski na remis a Čechura lépe poslechl Tomáš Kracík kapitána a přijal remis. Pozice Slawomira Machlowského pak dostala vážné trhliny, během páté hodiny hry došlo k řadě nepřesností a projevila se i únava, neboť Sláwek je v zápasech venku vždy i řidičem, který sbírá cestou z Klodzka 5 hráčů… Smutný však trhliny v časové tísni zacelil vlastními chybami a Dlašek udržel remis.

Rozhodovala partie dvou z nejzkušenějších na 2. šachovnici, kde Petr Čechura tahal od počátku partie na výhru a teprve po 5 hodinách a 16 minutách prolomil vydatný odpor Jirky Pačovského. V sále se ozval potlesk a Panda zvýšila svůj náskok po 7 kole na nevídaných 5 bodů!
Tomáš Kracík na společné večeři týmu: „Tentokrát jsme si vybrali štěstí.“

O uplynulém víkendu Panda hrála zápas dalšího kola na domácí půdě proti poslednímu Žďáru nad Sázavou. (jd)