Celkem pět cenných kovů si dovezli z Velké ceny Hradec Králové mladí šachisté rychnovské Pandy. Do krajské metropole přijel kompletní kroužek s třinácti dětmi a jak je vidět, nápad ho rozdělit na mladší a starší začíná nést ovoce. Uspěli mladší vedení Jiřím Danielem i starší vedení Martinem Buločkinem.

Svou dosud nejcennější šachovou medaili vyhrál a pohár pro vítěze kategorie do 10 let převzal Daniel Jan Krautschneider. Vyhrál 6 partií ze 7, když tu jedinou ztratil s další nadějí Pandy Václavem Kroulíkem, který vyhrál pět partií ze sedmi a vybojoval krásnou bronzovou medaili.

Další zlatou medaili získal v nejtěžší kategorii do 15 let Vladislav Martyniuk, který tak obhájil prvenství z Velké ceny ve Studenci. Vyšlápl si i na prvního nasazeného M. Stejskala. To samé, tedy vyhrát a obhájit se povedlo Elen Hetfleischové v kategorii devítiletých.

Štěstí u zlaté obhajoby chybělo Pavlu Kačírkovi v kategorii do 13 let. Získal šest bodů stejně jako vítěz V. Pražák, se kterým navíc remizoval. O zisku stříbra tak rozhodovalo až pomocné hodnocení.

Velkou smůlu měl Pavel Kumpošt v kategorii jedenáctiletých. Prohrál jen dvě partie ze sedmi a měl stejně bodů jako třetí M. Levitner. Ve stejné kategorii získal čtyři body Patrik Dostálek, který navíc získal skalp vítězstvím nad J. Schmutzerem!

Čtyři body rovněž vybojovali v kategorii třináctiletých Václav Till, v kategorii do 9 let Michal Dušánek a mezi nejmenšími František Bažant. Populárního turnaje se zúčastnili i další Panďáci: Luděk Poláček (3½ bodu), Marek Nosál a Jan Koblic (oba 3 body).   (jk, dr)