První tým rychnovské Pandy navzdory improvizované sestavě doslova smetl v utkání 4. kola II. ligy třebíčskou rezervu a nadále vede tabulku. Na trůně vydrží minimálně do poloviny ledna, kdy si to v Pardubicích v přímém souboji o vedoucí příčku rozdá s Polabinami B.

Panda – Třebíč B 6:2

A jak probíhal zápas proti Třebíči B? Zeberski na první šachovnici dostal do své teorie Čížka a ve velmi ostré variantě mu nedal šanci. Jejich partie skončila jako první po pouhých devatenácti tazích. Rychnovští dokonale využili svoji ratingovou převahu, z níž se vymotal jen Uher v utkání proti Haně Pirklové.
Na osmé šachovnici nastoupil Vlastimil Jonáš, který se v sestavě rychnovského A-týmu objevil po delší odmlce. Nahradil juniorské šachisty Pandy Kracíka a Marečkovou, kteří se ve stejném termínu účastnili Mistrovství Čech. Jonáš stál také lépe, ale přehlédl obrat ve střední hře a nakonec jako jediný z rychnovského družstva prohrál. Nejdelší partii sehrál Josef „Katenáčo“ Novotný v nestejnobarevných střelcích. Jeho souboj s Bradáčem nakonec skončil smírně.

Elitní tým rychnovské Pandy splnil úlohu favorita a v boji o návrat do prvoligové soutěže budou jeho největšími soupeři pardubické celky.
Další výsledky: TJ Jiskra Litomyšl - TJ Žďár nad Sázavou 4.5:3,5, TJ SOKOL Zaječice - AKIS Pardubice 5:3, ŠK Caissa RHEA Třebíč A - ŠK Bohemia Pardubice 6,5:1,5, TJ Spartak Pelhřimov - 2222 ŠK Polabiny B 1,5:6,5, ŠK DURAS BVK Brno - Královo Pole B - Šachový klub Lokomotiva Brno B 5,2. (jd)