Předpokládaná účast je 8 družstev mužů a 4 družstva žen z celé republiky. Účast za Královéhradecký kraj přislíbili muži Sokola Chleny a Bílé Třemešné a ženy Sokola Bílé Třemešné. Loňské prvenství budou obhajovat ženy Sokola Bílé Třemešné (Královéhradecký kraj) a muži TJ Štoky (Kraj Vysočina).

Vyhlašovatelem národního finále je Český volejbalový svaz za spoluúčasti Ministerstva zemědělství v Praze. Nad letošním jubilejním 50. ročníkem převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka. V rámci grantů Východočeského kraje se na akci podílí finančně Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Český volejbalový svaz finančně přispívá na úhradu cestovného a rozhodčích. Rozhodnutím ČVS je pověřena uspořádáním TJ Sokol Čestice ve spolupráci s Královéhradeckým krajským volejbalovým svazem.

„Program zahájí slavnostní schůze k 50. výročí od 9.30 hodin v klubovně TJ. Volejbalové soutěže zahajují v sobotu v 11.30 hodin nástupem sportovců. Ukončení turnaje je naplánováno na neděli ve 13.00 hodin. V sobotu se uskuteční pro účastníky společenský večer. Turnaje se zúčastní delegace pořadatelů tradičních turnajů z Dřevěnic a Hodslavic a účast přislíbil předseda ČVS Zdeněk Haník. Turnaj bude vyvrcholením letošní volejbalové sezony. Volejbalové příznivce zveme k návštěvě tohoto volejbalového zápolení, kde domácí pořadatelé budou pořadateli již po pětatřicáté," sdělil Miroslav Charvát, předseda TJ Sokol Čestice. (dr, mch)