Osobnost týdne: Dominika Paurová, basketbalistka

Už sedm zápasů v nejvyšší soutěži žen má na svém kontě talentovaná basketbalistka Dominika Paurová z Hradce Králové. Stihla to za měsíc a půl. Teprve patnáctiletá hráčka poprvé zasáhla do Renomia ŽBL na konci listopadu. O uplynulém víkendu sehrála svůj zatím nejpovedenější zápas, tedy alespoň co se statistik týká. Zkuste posoudit sami. K rekordnímu vítězství Lvic v krajském derby na palubovce Trutnova (128:59) přispěla osmnácti vstřelenými body (se spoluhráčkou Michaelou Matuškovou byla nejlepší střelkyní utkání), pěti úspěšnými doskoky, dvěma asistencemi a dokonce jedním blokem. Jen tak dál.

Hláška týdne: Vladimír Růžička, trenér hokejistů

„Párkrát už jsem takový problém viděl, ale za mé hráčské kariéry se to tolik neřešilo, hned jsme se však shodli na tom, že nechceme riskovat zranění kvůli tomu, že tam někdo zabrzdí, nebo tím projede, udělá tam rýhu a utrhne si koleno či kotník,“ komentoval hlavní trenér hokejistů Hradce Králové Vladimír Růžička situaci ohledně hluboké díry v ledu, která minulý čtvrtek neumožnila odehrát zápas Mountfieldu s Třincem. „V hokeji zranění přicházejí kdykoliv, ale pokud jim můžeme zabránit, tak nemá smysl, aby se hrálo a někdo se zbytečně zranil,“ doplnil hradecký kouč.

Komentář Petra Dejnožky: Z velkých nadějí pilíře týmu

V létě před čtyřmi lety přestoupili do chrudimského týmu z Hradce Králové. Dvě velké futsalové naděje. Bratři, na které bude jednou spoléhat chrudimský a především celý český futsal – David a Pavel Drozdovi. Nyní, čtyři a půl roku poté, ten moment definitivně nastal. Z lavičky se natrvalo posunuli do úvodních dvou formací východočeské Chrudimi, pravidelně jezdí také na reprezentační akce. A v prvním kole Ligy mistrů proti Differdange naplno ukázali, že zvládají i psychicky náročné a vypjaté duely. Na palubovce patřili k nejlepším. V prvním poločase trápili defenzívu soupeře, vypracovali si řadu šancí. A co je nejdůležitější? Dávali góly. David zvládl v zápase hned dva, jeho dvojče přidalo k brance i asistenci.

Rázem se z hráčů, kteří v prvních dvou sezonách v chrudimském týmu sbírali maximálně vteřinky za zápas, stali futsalisté, na kterých stojí veledůležitý postup v Lize mistrů.
Zaslouží si potlesk.
Každopádně jsou nastupující generací českého futsalu, která nás bude bavit v dalších letech. Těšme se.