Hláška týdne: Eva Samková, snowboardcross

„Říkala jsem si: Kurňa, to je náročný. Ty holky fakt jsou super a jezdí skvěle. Od půlky jsem jela první. Byla jsem strašně ve stresu, že mě přejedou. Hrozně jsem do toho dupala. Bylo to mimořádně těsné, pálí mě nohy,“ povídala snowboardcrossařka Eva Samková poté, co ve čtvrtek vyhrála závod Světového poháru v gruzínském Bakuriani. Předloňskámistryně světa si připsala šestnácté vítězství v kariéřea druhé v této sezoně. O den později už svůj čtvrtečnítriumf nezopakovala a ve druhé závodě skončila pátá. Rodačka z Vrchlabí má velkou šanci celkově vyhrát SP. O královně sezony se rozhodne v závěrečném klání 20. března ve švýcarském Veysonnaz.

Osobnost týdne: Tomáš Staněk, atletika

Dokázal to! Koulař Tomáš Staněk se stal halovým mistrem Evropy. O zlatém triumfu na šampionátu v Toruni rozhodl v páté sérii, v níž si vylepšil letošní maximum na 21,62 metru a poskočil z průběžného čtvrtého místa do první pozici. „Být zase čtvrtý, to by mě trenér asi zabil a já sebe asi taky. To bych si asi nezasloužil za to, co podávám. Vyhecoval jsem se,“ řekl po závodě Staněk, jenž se v devětadvaceti letech dočkal svého prvního velkého titulu. Z evropských halovýchšampionátů má jedno stříbro a dvabronzy. Jenže také ochutnal, jaké toje skončit na čtvrté „bramborové“, například na MS 2017 v Londýně.

Komentář Tomáše Raise: Vzhůru do play off. Po třech letech

Zase poslední kolo základní části v Brně. A znovu vítězně. Zatímco loni si Dynamo po výhře na ledě Komety zhluboka oddechlo kvůli záchraně, po roce mělo své jisté. Sedmé místo po základní části.
Pardubice se po rozpačitém úvodu sezony zvedly a zajistily si zahájení série předkola na vlastním ledě. Během sezony vsadily na změnu trenérů i další hráčské transfery. Zaujala především dlouhá vítězná série během prosince. Na druhou stranu tým trápily i časté absence z důvodu zranění či pozastavené činnosti.

Dynamo každopádně nabídlo pozitivní momenty a po třech letech, kdy hrálo čtvrtfinále proti Třinci, si zahraje ve vyřazovacích bojích. Za běžné situace už by se řešilo, jak se dostat ke vstupenkám na domácí zápasy.
Už ve středu vše odstartuje. Předkolo poprvé s osmi týmy. A každá série má co nabídnout. Pardubice vyzvou Karlovy Vary, se kterými v této sezoně odehrály vždy výsledkově těsné zápasy. Litvínovský odchovanec Vladimír Růžička zase povede Hradec v roli trenéra proti svému mateřskému klubu.