Osobnost týdne: Tomáš Zohorna, hokejista Pardubic

Předčasně ukončil angažmá v KHL a vrátil se po téměř šesti letech do Pardubic, odkud do zahraniční soutěže odcházel. Český reprezentant Tomáš Zohorna hned v prvním utkání proti Olomouci přispěl k vítězství Dynama, když dvakrát přihrával na gól. Ve Zlíně potom při výhře Pardubic sám skóroval a taky asistoval. Včera na ledě Sparty přidal svůj druhý gól, což nakonec stačilo Dynamu na bod. Pardubice každopádně získaly pro další průběh sezony velkou posilu. „Přijal jsem nabídku s tím, že chci udělat všechno, aby tým došel co nejdál,“ řekl Zohorna.

Hokejový útočník Tomáš Zohorna (HC Dynamo Pardubice).
Dvě asistence a výhra: Jsem tady, abych pomohl týmu, řekl Zohorna po premiéře

Hláška týdne: Vladimír Růžička, hokejista Hradce

„Z tohohle hattricku jsem měl obrovskou radost, protože jsem se nemohl dlouho trefit. Už jsem z toho byl i nervózní, je to docela úleva,“ hlásil hradecký hokejista Vladimír Růžička ml. poté, co v minulém týdnu třemi góly skolil Zlín.Pro útočníka Mountfieldu to byl druhý hattrick v kariéře, první zaznamenal ještě v dresuChomutova. Tentokrát však pro něj měl většícenu. Růžička gólovou explozí prolomil střeleckou smůlu. Do té doby se v extralize netrefil patnáct zápasů v řadě.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - PSG Berani Zlín.
Velká úleva. Už jsem byl nervózní, řekl po hattricku Růžička

Glosa Adama Pavlíčka: Proč až napodruhé?

V uplynulém hokejovém týdnu jsme byli svědky souboje mezi Pardubicemi a Olomoucí. Zápas rozhodně okořenil nevybíravý faul novější akvizice Dynama. Bělorus Andrej Kosticyn si ve středním pásmu počkal na mladíka Adama Rutara, jenž nastupuje v extralize pravidelně teprve první sezonu. Rozhodčí měli jasno. Pět plus do konce utkání pro Kosticyna.
Zákrokem se zaobírala i disciplinární komise extraligy. A vydala nejvyšší trest za poslední dobu. Stopka na sedm utkání, tak zněl verdikt. Pardubice se ovšem odvolaly. A úspěšně. Trest byl zmírněný na utkání tři, což komise zdůvodnila takto: „Ze záběrů pořízených ze systému brankového videorozhodčího a kamery umístěné na protilehlé straně hlediště než kamery vysílatelů je zřetelné, že Kosticyn protihráče netrefil přímo.“

Hokejista Adam Rutar z Olomouce.
Kosticyn má snížený trest za faul na Rutara ze sedmi duelů na tři

Otázkou pak je, proč se těmito záběry neřídila již před vydáním prvního verdiktu, navíc když byl nejvyšší za poslední roky. Přezkoumání všech dostupných záběrů se zdá být automatické. Je až těžko uvěřitelné, že tomu tak není. K odvolání by pak nebyl žádný důvod.