Mezinárodní cyklistická unie UCI ve čtvrtek zveřejnila informace o pozastavení pořadatelství profesionálních cyklistických soutěží až do konce června. Organizátoři proto musí mistrovství posunout. Nový termín stanovila UCI pro všechny národní šampionáty na 22. a 23. srpna. V pátek bude o situaci jednat Komise silniční cyklistiky ČSC.

„Vzhledem k současné situaci v naší zemi i vládním omezením pro účastníky sportovních akcí se musíme na zítřejším zasedání komise poradit, zda je pro nás doporučený termín schůdný,“ uvedl člen Komise silniční cyklistiky ČSC Vladimír Vávra.

Důležité bude i stanovisko organizátora. „Máme i nadále zájem mistrovství zorganizovat. Vyjádření komise ohledně termínu posunutí mistrovství je jedna věc, druhou je soubor různých faktorů, které s organizací souvisí. Přesto, že tři měsíce před konáním šampionátu byly přípravy v pokročilé fázi, budeme muset řadu věcí řešit od začátku a ověřovat, zda je lokálně možné šampionát uspořádat. Zároveň nám spolupráci kvůli epidemii koronaviru pozastavila velká část sponzorů a partnerů. Jejich podpora je spolu s příspěvkem Královéhradeckého kraje a města Opočna klíčová pro organizaci závodů. S novým termínem je proto důležité zabezpečit i financování organizace,“ vysvětlil ředitel ŠKODA AUTO MSC 2020 Miloš Židík.

Termín navrhovaný UCI pak musí vyhovovat nejen mezinárodnímu kalendáři, ale i lokálnímu prostředí a televizi. "Řešíme případnou kolizi s jinými akcemi, možná dopravní omezení, ubytovací kapacity a v neposlední řadě je důležité i otevření hranic, jelikož se jedná o společný česko-slovenský šampionát,“ dodal Židík.

Organizátoři budou po zasedání Komise silniční cyklistiky jednat s představiteli svazu o dalším postupu.