Adrenalin ve velkém servíroval trojnásobný mistr světa v bike trialu – velký sympaťák Petr Kraus, moderátorského mikrofonu se s pokorou sobě vlastní ujal držitel tří olympijských medailí Ondřej Moravec. K tomu stihl ještě dokázat, že střeleckou mušku má pořád výtečně seřízenou.

Své chvíle slávy si na pódiu naprosto zaslouženě postupně užívalo 15 jednotlivců, zástupci 6 družstev, 3 trenéři a 3 cvičitelé, kteří v loňském roce skvěle reprezentovali Dobrušku na mistrovstvích světa, světových pohárech, mezinárodních soutěžích, mistrovstvích republiky, krajských nebo oblastních přeborech.

Bývalý reprezentant Ondřej Moravec děkoval během vyhlášení nejen úspěšným sportovcům, ale i vedení města, že neváhá zviditelňovat své „malé“ medailisty, že sportovce podporuje a že do moderních sportovních zařízení vkládá značné finance.

Dobruška si z Vysočiny body nepřivezla.
Dobruška ztratila dobře rozehraný duel na palubovce poslední Třebíče

To je pravda. Vždyť, jak mimo jiné připomněl starosta Miroslav Sixta, toto město s necelými sedmi tisíci obyvatel má víceúčelový stadion s umělou trávou a tartanovým oválem, také nejmodernější sportovní halu v regionu, koná se tu největší florbalový turnaj v republice pod širým nebem a několik turnajů s mnohaletou tradicí.

Sportovci z místních klubů a oddílů získali vloni spoustu medailí i pohárů a zažili při jejich dobývaní spoustu radosti, přesto se setkání s bývalým vynikajícím biatlonistou Ondrou Moravcem a bikerem Petrem Krausem nepochybně zařadí mezi mimořádné okamžiky jejich sportovní kariéry - fronta na selfíčko nebrala konce a žádosti o autogram také.

A přání nakonec? To nejlépe vystihl Petr Kraus, když na závěr vlastní mistrovské exhibice směrem k oceněným i zaplněnému hledišti pronesl: „Jeďte na plný obrátky a buďte zdraví!“