Suverénně si vedla a do kraje postoupila čtveřice kluků, zároveň šachistů z rychnovské Pandy reprezentující Gymnázium: Kačírek, Till, Horníček a Dostálek. Vyhráli 6 zápasů a jednou remizovali. Stoprocentní byl Vašek Till, který všech sedm partií vyhrál.

Druhé místo a postup do kraje vybojovala podle očekávání ZŠ Masarykova z Rychnova s bilancí 5-2-0. Také ta měla nabitý tým Panďáků s Nosálem, Hetfleischovou, Koblicem a Čermákem. Na bronzovém stupínku s bilancí 3-3-1 mohla skončit ZŠ Slatina n. Z., ale protože se počítají body všech dětí, předstihli je o 1½ bodu starší žáci ze ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci n.Orlicí v sestavě s Fialou, Hladkým, Jeřábkem a Kubíčkem! Na čtvrtém místě skončila škola, která na přebor dorazila po 30 letech.

A to ta ze Slatiny. Stáli za tím další dva Panďáci Kumpošt s Poláčkem, kteří toužili na přebor škol přijet natolik, že od září učili ve svém volnu spolužáky šachy. Oba borci více udělat nemohli, získali šest bodů ze 7 partií. Na dalších místech skončili: ZŠ Masarykova „B“, ZŠ Opočno mladší žáci, ZŠ Kostelec ml. žáci, ZŠ Masarykova „C“. Z 1.stupně postupuje do kraje Opočno, kterou reprezentují další Panďáci a to bratři Kroulíkové.

Ze škol středních postupuje Gymnázium FMP Rychnov.   (jk)