Basketbalisté C-týmu Spartak Rychnov nad Kněžnou měli v utkáních 11. a 12. kola finálové skupiny východočeského oblastního přeboru výhodu domácího prostředí. Jako první do Rychnova přijelo družstvo z Nového Bydžova, jemuž patřila poslední příčka. V konfrontaci s vedoucím týmem byl výkonnostní rozdíl znatelný. Hosté dokázali udržet nerozhodný stav pouze do osmé minuty úvodní čtvrtiny. Zostřená obrana domácích zapříčinila, že po uplynutí dalších dvou minut již Nový Bydžov prohrával o 15 bodů.

Patnáctibodový rozdíl vydržel další čtvrtinu, ale v úvodu druhého poločasu hosté fyzicky zcela odpadli a favorizované rychnovské družstvo suverénně navyšovalo náskok a mohlo v závěru oslavit překonání stobodové hranice.

BC Spartak Rychnov n. K. C – TJ Jiskra Nový Bydžov 102:65.

Body: Paštika 33, Kořínek 16, Plašil 12, Zbořil 12, J. Rozehnal 9, Folk 8, Effenberk 6, Čižinský 3, Koplík 3.

Na další zápas se rychnovští basketbalisté obzvlášť těšili, neboť přijel soupeř, který jim v letošní sezoně uštědřil nejvyšší porážku. Ovšem v sestavě domácích tentokrát nechyběly největší rychnovské hvězdy Paštika, Kořínek a Koplík, což hráčům celého týmu zvedlo sebevědomí a dostalo je do herní pohody. Zápas se změnil v exhibici Spartaku C, která byla symbolickým poděkováním skvělému obecenstvu za jeho podporu po celou sezonu.
Spartakovci se v úvodu ujali vedení, ale náskok při minimálním náskoku si ještě nemohli dovolit bavit publikum riskantnějšími kousky. Tvrdá a zodpovědná práce celého týmu způsobila, že v polovině druhé části začaly hostům ubývat síly a bodový rozdíl začal narůstat. Rychnováky to přesto neuklidnilo, protože nezapomněli na prohru v Přelouči. Zabrali ještě více a snažili se dosáhnout co největšího rozdílu. Zastavil těsně před hranicí padesáti bodů, přičemž domácí fanoušci mohli i v druhém utkání po sobě oslavit magické stovky.

BC Spartak Rychnov n. K. C – Sokol Přelouč 104:58.

Body: Paštika 23, Plašil 19, Pražák 15, Zbořil 12, J. Rozehnal 9, Effenberk 9, Kořínek 9, Folk 6, Koplík 2.

O nadcházejícím víkendu završí boje ve finálové skupině poslední dva zápasy. Spartak C nastoupí na hřištích soupeřů a na udržení prvního místa musí obě utkání vyhrát, protože největší soupeř z Chocně v předehrávce zvítězil.

Další výsledky: Choceň – Skuteč 64:49, Ústí nad Orlicí - Nové Město na Moravě 88:71, Náchod - Přelouč B 61:76, Choceň - Nové Město na Moravě 81:61, Ústí nad Orlicí – Skuteč 91:78, Náchod - Nový Bydžov 71:65. (pp, six)