Lokomotiva se u favorita znovu prezentovala velmi sympatickým dojmem. Tým trenéra Michala Martiška v atraktivní přestřelce podlehl domácímu celku 99:83.

Žabinám k vítězství výrazně pomohla trutnovská odchovankyně Petra Záplatová, která nastřílela osm trojek a dohromady 29 bodů.

„Minimálně první poločas se musel líbit všem fanouškům basketbalu, nám trenérům už trošku méně. Dlouho jsem neviděl v ženském zápase skóre 58:54 po prvním poločase. Hrálo se velice ofenzivně. Bylo jasné, že tohle tempo nemůže vydržet celý zápas, a bylo jen otázkou času, u koho to přijde dřív. Domácí hráčky nám ve třetí čtvrtině utekly. Snažili jsme se dostat zpátky do zápasu, ale Žabiny jsou v současnosti natolik zkušeným družstvem, že si svoje vedení pohlídaly. Našim holkám nemám co vyčíst. Po sobotním výkonu v Nymburku jsme opět dokázali, že můžeme hrát vyrovnaně s týmy z první šestky,“ chválil svůj tým trutnovský lodivod Michal Martišek.

Už tuto neděli Lokomotiva na vlastní palubovce přivítá pražskou Slavii. Utkání odstartuje v 17 hodin.

Soupeř z kategorie těžších vyrukuje v sobotu na hradecké „lvice“. Do krajské metropole totiž přicestuje silný brněnský celek KP.

Stačí se podívat na tabulku a výsledky v dosavadním soutěžním ročníku a zjistíte, že jihomoravský celek doposud všechny své zápasy vyhrál. Pět odehraných zápasů = pět vítězných zářezů. Tahle bilance budí značný respekt. A to Brňanky hrály třeba v Nymburku či doma s pražskou Slavií, tedy s protivníky, se kterými Hradec Králové nedávno neuspěl.

„Lvice“ ovšem nemohou koukat doprava ani doleva, pokud chtějí vylepšit své tabulkové postavení, musí zkusit zabrat. Navíc budou mít v zádech výhodu svých fanoušků. Tak proč nezkusit „kápéčku“ uštědřit první letošní porážku?
Atraktivní utkání začíná v hale na Eliščině nábřeží tradičně úderem 16. hodiny.