ATLETIKA Táňa Metelková

Okresní svaz atletiky navrhl na ocenění běžkyni Táňu Metelkovou. Členka SK Týniště nad Orlicí byla členkou českého družstva, které na mistrovství světa v běhu do vrchu ve Švýcarsku vybojovala titul vicemistra světa. Druhé místo obsadila česká reprezentace také na mistrovství starého kontinentu ve francouzských Pyrenejích s Metelkovou v sestavě. Týnišťská vytrvalkyně získala na mistrovství České republiky v běhu do vrchu v Janských Lázních stříbrnou medaili a bronz si odvezla z Frýdku-Místku, kde se uskutečnil republikový šampionát v přespolním běhu. Z dalšího bronzového kovu se Táňa Metelková těšila v Poděbradech na mistrovství České republiky v půlmaratonu.


FOTBAL Jaromír Hrdlička
Okresní fotbalový svaz navrhl na ocenění Jaromíra Hrdličku, člena SK Solnice. Hrdlička působí jako sekretář fotbalového oddílu SK Solnice, organizátor mládežnických turnajů a trenér mládeže. Po několik volebních období byl předsedou Okresního fotbalového svazu a členem okresního výkonného výboru ČSTV v Rychnově nad Kněžnou.


KUŽELKY Martin Chmura
Okresní svaz kuželek navrhl na ocenění Martina Chmuru, člena TJ Start Rychnov nad Kněžnou, který je členem dorosteneckého družstva hrajícího II. celostátní ligu. V celostátním Poháru mladých Marzin Chmura obsadil po šesti bodovaných turnajích v konečném pořadí skvělé druhé místo v kategorii mladších žáků.


LYŽOVÁNÍ Josef Šabata
Okresní svaz lyžování navrhl na ocenění Josefa Šabatu. Talentovaný běžec TJ Ski Skuhrov nad Bělou se stal čtyřikrát mistrem České republiky v běhu na lyžích v kategorii starších žáků v Novém Městě na Moravě a v Deštném v Orlických horách. Šabatovi patřila i nejvyšší příčka v konečném hodnocení Českého poháru a vyhrál 2. ročník celostátních závodů „Hledá se nová Kateřina Neumanová“.


HOKEJ Aleš Hvězda
Svaz ledního hokeje navrhl na ocenění člena HC Opočno Aleše Hvězdu, který byl aktivním hokejistou a v současné době je úspěšným trenérem družstva opočenských starších žáků. Aleš Hvězda se trenérské práci se věnuje už více než deset let.


ORIENTAČNÍ BĚH Jana Smutná
Svaz orientačního běhu navrhl na ocenění Janu Smutnou. Členka OOB Vamberk zvítězila na mistrovství České republiky na krátké trati v kategorii D40. V konečném účtování celoroční soutěže Východočeského poháru Jana Smutná obsadila druhou příčku v hlavní kategorii žen. Navíc organizačně pracuje v oddíle i okresním svazu.


TENIS Michala Nosková
Okresní svaz tenisu navrhl na ocenění Michalu Noskovou, členku TK Kvasiny. Michala vybojovala třetí místo ve čtyřhře starších žákyň na halových i letních krajských přeborech. Na turnajích jednotlivců letos dvakrát zvítězila, dvakrát prohrála až ve finále a desetkrát obsadila třetí místo. Michala Nosková od roku 2004 vyhrála v krajských soutěžích všech sedmadvacet dvouher, do nichž nastoupila.


VOLEJBAL Karel Mixa
Okresní svaz volejbalu navrhuje na ocenění Karla Mixu trenéra SK Záměl. Koučování se věnuje od roku 1987. Vytvořil družstvo žaček, se kterým sbíral úspěchy v okresních a krajských soutěžích. Mladé hráčky při přechodu do dospělých vytvořily základ současného úspěšného družstva žen, které se už více než pět let pohybuje na předních místech tabulky II. národní ligy.


STOLNÍ TENIS Blanka Jakubcová
Okresní svaz stolního tenisu navrhl na ocenění Blanku Jakubcovou. Členka SK Vršovan Voděrady získala na mistrovství České republiky bronzovou medaili v soutěži jednotlivců v kategorii mladších žákyň a bronzovou medaili ve čtyřhře se svojí sestrou Hanou. V republikovém žebříčku mladších žákyň jí a patří třetí příčka. Blanka Jakubcová v dresu Vršovanu Voděrady působí ve II. lize žen. Letos splnila kritéria pro vstup do prestižního tréninkového střediska ve Vlašimi.