V rámci 17. kola stěží někdo očekával výsledkový zázrak a dle předpokladů si velký favorit odvezl pohodové vítězství. Domácí hráčky mohlo těšit, že oproti poslednímu vzájemnému měření sil ze začátku roku (31:141), Lokomotiva docílila většího počtu vstřelených a menšího počtu inkasovaných bodů. Konečný výsledek: 47:126.

BK Loko Trutnov - ZVVZ USK Praha 47:126 (17:37, 22:73, 34:100)

Body: Rylichová 16, Wilsonová 13, Potočková a Králová 5, T. Šípová, Skutilová, Finková a Linhartová 2 - Condeová 29, Voráčková 25, Jonesová 17, Oblaková 13, Režanová a Dojkićová 12, V. Šípová 10, Vyoralová a Kovtunová 4. Rozhodčí: Peterková, Kejklíček, Kult. Fauly: 15:14. Trestné hody: 4/3 - 13/11. Trojky: 8:3. Hráno bez diváků.

Hostující celek do podkrkonošského regionu dorazil bez dlouholeté opory reprezentace Kateřiny Elhotové, co však bylo důležité - dorazil. Bez útrap totiž prošel bezpečnostními kontrolami, které na Trutnovsku začaly platit s ohledem na čerstvá vládní opatření.

V samotném utkání si, jak už to bývá, favoritky s domácím celkem nebrakly servítky. V obou úvodních čtvrtinách atakovaly hranici čtyřiceti nastřílených bodů a po třetí desetiminutovce jich měly na svém kontě rovných 100.

Činily se však i domácí hráčky. Nejvíc úspěšných hodů zaznamenaly hned v první části a co stojí za zaznamenání, šampionkám dokázaly nasázet hned osm trojek! Sama Rylichová hned čtyři.

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná skončila pátá.
Smutná touží na Jizerské padesátce po vítězství

Po vysoké porážce se nyní trutnovské basketbalistky mohou v klidu soustředit na zbytek sezony, který pro ně přinese hned několik vrcholů. Nejprve středeční pohárové čtrvtfinále s pražskou Slavii. Poté dohrávky základní části ŽBL s Ostravou a Strakonicemi. Následuje čtvrtfinále play off s USK hrané na tři vítězná utkání a pak už boje o konečné 5. - 8. místo v nejvyšší domácí soutěži.

Ohlasy trenérů:

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: Holky odcházely ze hřiště s úsměvem, což je pro nás po zápase s USK pozitivní reakce. Utkání hodnotím kladně, i když rozdíl je propastný. Na rozdíl od lednového zápasu v Praze jsme projevili mnohem větší vůli, neměli jsme až takové problémy s přechodem přes polovinu hřiště, dostávali jsme se do volných pozic, dali jsme osm trojek. Nejpovedenější byla od nás jednoznačně první čtvrtina, dobrá byla také třetí čtvrtina. Největší výpadek byl ve druhé čtvrtině, kdy jsme dali jen pět bodů.

Pavel Kubálek, asistent ZVVZ USK Praha: Kontrolu na hranicích okresu Trutnov jsme zvládli snadno. Policisté nás zastavili, ale splnili jsme všechny povinnosti, které k tomu náležely a bez problémů jsme se dostali k ligovému utkání. Nastoupili jsme v netradiční sestavě, protože Katka Elhotová nehrála, měli jsme vysoké hráčky na perimetru. Věděli jsme, co nás čeká, bohužel nám chvílemi nevycházela obrana soupeřova perimetru, takže domácí hráčky měly hodně trojkových pokusů, což jsme úplně nechtěli.

Ženská liga – 17. kolo: Slovanka – Chomutov 57:62, KP Brno – Slavia Praha 97:60, Trutnov – USK Praha 47:126.