Sportovní klub Nové Město nad Metují připravuje pro diváky opět neobyčejnou sportovní podívanou, vždyť mítink je také posledním závodem na území České republiky, na němž mohou atleti splnit účastnický limit, který by jim zajistil start na Mistrovství světa v Moskvě.

Z českých závodnic, které mají jistý start na MS, se na Stadionu generála Klapálka představí loňská vítězka dálkařské soutěže Jana Korešová z USK Praha, která letos na MČR v Táboře získala titul mistryně České republiky skvělým výkonem 665 cm. Na startu některé z disciplín by neměla chybět ani česká vícebojařská rekordmanka Eliška Klučinová.

Pořadatelé by rádi opět na stadionu uvítali i Lukáše Melicha, kladiváře, který na loňských Olympijských hrách v Londýně obsadil šesté místo a v letošní sezoně hodil svoje náčiní poprvé v životě za hranici 80 metrů. V jednání jsou starty mnoha dalších našich i zahraničních závodníků.  O dalších jménech budou pořadatelé informovat  v příštích vydáních Deníku.

Už nyní je však jisté, že jeden z diváků si po závodech odnese domů poukaz na zájezd do Curychu na Weltklasse – tedy jeden z mítinků, který patří do světové série IAAF Diamond Leauge. Tuto cenu získali pořadatelé od cestovní kanceláře, která zájezdy za světovou atletikou pořádá už více než 15 let.

Program mítinku zahajují v sobotu 27. července v pravé poledne kladiváři. Pokud přijede Lukáš Melich, bude třeba si pospíšit s obědem. Vidět tohoto borce v jeho světové formě se totiž nepoštěstí každý den.