Loňský absolutní vítěz Jan Skořepa letos postoupil do vyšší věkové kategorie. V pátečním slalomu se statečně pral o místo v elitní desítce mezi staršími žáky. V konkurenci starších a především fyzicky vyspělejších soupeřů vybojoval skvělé osmé místo. „S výsledkem moc spokojený nejsem. Tvrdá trať mně vyhovala, ale ve druhém kole jsem parkrát chyboval,“ litoval zaváhání mladý Pražan, který navštěvuje sportovní třídu na základní škole ve Vrchlabí a závodí za klub ze Špindlerova Mlýna. „Soupeři jsou na tom silově lépe. Doufám, že příští rok už to bude lepší,“ věří loňský vítěz neoficiálního mistrovství světa mladších žáků. „Chtěl bych si jednou prosadit až do Světového poháru mezi dospělými,“ odhalil svůj sportovní sen Jan Skořepa, jehož kromě lyžování baví i další sporty – windsurfing, horská kola a in–line brusle.
Velkou radost ze stříbrné medaile ve slalomu starších žáků neskrýval další vyznavač windsurfingu v českém dresu – Marek Fryček.
V součtu dvou kol nestačil pouze na Švéda Kima Wiklunda. Ztratil na něj pouhých patnáct setin. „Jsem naprosto spokojený. Na skoro dvoumetrového Seveřana jsem asi neměl. Před závodem bych bral jakoukoliv medaili, takže je to skvělé“ radoval se žák deváté třídy v Ústí na Labem. Jeho taktika byla jednoduchá: „Soustředil jsem se jen na to, abych to pořádně napálil!“
Novinkou letošního Skiinterkriteria bylo vyhlášení ankety o nejhezčí lyžařku a lyžaře „Miss a Missák“. Děti hlasovali pomocí zpráv sms z mobilu. Nejkrásnější závodnicí „Skička“ zvolili domácí lyžařku Josefínu Volopichovou. Titul Miss Skiinterkriteria byl pro ni alespoň částečnou náplastí po smolném umístění těsně pod stupni vítězů v obřím slalomu – skončila čtvrtá. Nejsympatičtějším jezdcem byl Belgičan Nicholas van Hoof.