Závody, jenž mají v Evropě velké jméno, navštěvuje každoročně několik tisíc diváků, navíc se jich s velkou pravidelností účastní i nejvíce závodníků. „Nemůže se jet hned ze dvou důvodů. Prvním je samozřejmě zdraví. Druhým důvodem je ekonomická situace. V tuto chvíli bychom museli mít rozjetou propagaci, což samozřejmě stojí peníze. To nemůžeme riskovat, je nesmysl, aby se jelo bez diváků,“ uvedl předseda novopackého Autoklubu Bohumil Kužel.

Diváci tak v červenci neuvidí ve Štikovské rokli se prohánět matadora a miláčka publika Václava Fejfara. Legendu autokrosu Němce Bernda Stubbeho, či nadějného domácího borce Jakuba Novotného. „Já osobně jsem navrhl zástupcům z mezinárodní automobilové federace, aby celý šampionát mistrovství Evropy zrušili. Po našem závodě se má jet v Přerově, Francii a Itálii, takže v zemích, které jsou koronavirem postiženi ze všech nejvíc. A aby se určoval mistr Evropy po dvou závodech je nespravedlivé,“ dodal Kužel.

Šampionát měl začít v polovině května v německém Seelowu, závod byl však stejně jako následné díly ME v Lotyšsku a Litvě zrušen. A nepojede se ani druhý závod v Německu.

  Opočenský šampionát se posouvá. Mohl by se konat v závěru srpna?
Opočenský šampionát se posouvá. Mohl by se konat v závěru srpna?