Poslední srpnová sobota v Mokrém snad od nepaměti patří posvícení a v posledních letech také posvícenskému turnaji v nohejbalu se sousední obcí Čánkou. Přestože počasí bylo již od rána vrtkavé a organizátoři již téměř uvažovali o zrušení celé akce, nakonec se přeci jen umoudřilo a dešťové mraky poslalo jinam......... O první místo letos soupeřilo 6 družstev. Nakonec opět zůstalo v Mokrém. Vítězný pohár vybojovalo družstvo Josef Valeš, Luboš Valeš a Kamil Valeš.

Odpoledne si užily i děti, pro které obecní úřad s knihovnou nachystal různé sportovní a zábavné soutěže a hry. Odměnou jim byla fůra sladkostí a plyšová zvířátka. Děti si zaběhaly, házely na cíl kroužky, prošly se na chůdách, strefovaly se míčky do plechovek nebo si jen tak hrály s míčem. Zpestřením byly projížďky na ponících, které zajistila Stáj Lucie Mokré.

Sice poslední nohejbalové utkání přerušila mírná přeháňka, ale za chvíli již opět vykouklo sluníčko a nad obzorem se objevila nádherná duha.

Všichni se až do večera dobře bavili a ti, co přišli, určitě nelitovali, i když dnešní den se spíše podobal chladnému podzimu.

Poděkování patří i všem, kteří se podíleli na organizaci jedné z nejoblíbenějších akcí v Mokrém.

Další podrobnosti a fotografie budou postupně zveřejněny na webových stránkách obce www.obecmokre.cz.

Dáša Honsnejmanová,
kronikářka obce