Letohrad šel zásluhou Kuklíka do vedení už po 59 vteřinách. Tato branka určila ráz první třetiny, když ji hosté ovládli po dalších trefách Kubelky a druhé Kuklíka 3:0. „Náš přístup v první třetině nás stál body. Za tu se všem fanouškům omlouváme,“ uvedl vedoucí domácího mužstva Jan Černý.

Po změně stran domácí začali hrát a prostřední periodu ovládli 3:2. Ani to jim na body však nestačilo. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě, to na 6:3 zvýšil Majvald. Dobrušku sice ještě vrátil do hry Černý, ale poslední slovo měl hostující Kubelka – 4:7. „Zlepšení ve zbytku zápasu už nestačilo,“ mrzelo Černého.

Naopak na druhé straně byla spokojenost s tříbodovou výhrou. „Těžké utkání! Agresivita v soubojích byla mnohdy na hraně, ale zvládli jsme to a rozhodla naše šikovnost v zakončení,“ pochvaloval si kouč Letohradu Petr Adamec.

Už v sobotu 9. prosince se florbalisté Dobrušky představí naposledy v tomto roce doma, když přivítají od 18 hodin v regionálním derby rezervní tým Hradce Králové. O týden později je pak čeká cesta do Brna, kde vyzvou v neděli 17. prosince Hornets (17.00).

FBC Dobruška - FBC LETOHRAD - Orel Orlice 4:7

Fakta - branky: 21. Oubrecht, 29. Flegl, 38. Jirák, 58. Černý - 1. a 14. Kuklík, 11. a 60. Kubelka, 26. P. Doleček, 31. J. Doleček, 54. Majvald. Rozhodčí: Jireček – Korunka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 92. Zásahy brankářů: Tuček 20 - Jiruška 19. Třetiny: 0:3, 3:2, 1:2.