VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nedělní dětské cyklistické závody se neobyčejně vydařily

Rychnov n. Kn. – Poslední den prázdnin – v neděli 1.9. – uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s firmou Stalak, za mediální podpory Rychnovského deníku, VII. ročník cyklistických závodů pro děti do 15 let „MALÝ STALAK BIKE CUP".

5.9.2013
SDÍLEJ:

Na Malém Stalak bike cupu v Rychnově byl vyrovnán účastnický rekord z loňského ročníku, kdy panovalo podstatně příznivější počasíFoto: Lucie Dvořáková

Nedělní počasí – jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje účast – bylo ve znamení přechodu studené fronty. Slunečné teplé počasí posledních dnů vystřídal ranní déšť, spojený s ochlazením. A i když se během dopoledne počasí neustále vylepšovalo a i sluníčko si nakonec cestu zpoza mraků našlo, částečně se to projevilo na účasti. Maminky těch nejmenších se zřejmě bály o zdraví svých ratolestí, zejména nejmladších chlapců byla necelá polovina obvyklého počtu. Přesto se v nedělním odpoledni sešlo na louce před Mařenkou 131 malých závodníků ve věku od 1 do 15 let. Byl tak vyrovnán účastnický rekord z loňského ročníku, kdy panovalo podstatně příznivější počasí!

Přesáhl hranice

Pořadatelský tým připravil pro děti tradiční tratě přiměřené jejich věku a schopnostem, v délkách od 100 m do 3,5 km. Novinkou oproti minulým ročníkům bylo zavedení kvalifikačních jízd. Důvodem bylo zajištění spravedlivých podmínek pro všechny malé závodníky v případě jejich většího počtu v kategorii. 

O výbornou atmosféru  při závodech se postarala osvědčená sekce „Hrnce a vařečky", kde byla za použití starého nádobí ochotnými diváky vytvářena „pekelná" zvuková kulisa v průběhu závodů všech kategorií.

O tom, že věhlas cyklistických závodů „MALÝ STALAK BIKE CUP" přesáhl hranice regionu, svědčí účast dětí např. z Hradce Králové, Trutnova, Pardubic a dokonce i ze Semil, či Vrchlabí. Status mezinárodního pak dodala závodu přítomnost malých závodníků z Rakouska a Německa.

Nejmladší děti (do 4 let), závodily na asfaltce směrem ke koupališti. Pokud jich bylo více, tak nejprve absolvovaly rozjížďku, zpravidla po šesti účastnících. Na ty nejlepší pak ještě čekalo finále o místa nejvyšší.

Zatáčky byly kluzké

Mladší závodníci – kategorie „Předškoláci" a  kategorie „Přípravka I" (děti 7-8 leté) – absolvovali své závody na okruhu v prostoru hřiště před Mařenkou a na cestě pod altánkem. Závody těchto dvou kategorií se odehrávaly díky přehlednosti závodního okruhu a velkému počtu zúčastněných dětí před vůbec nejbouřlivější diváckou kulisou, díky které byla k vidění řada (zejména pro zainteresované rodiče) napínavých soubojů.

Nejstarší závodníci (děti narozené v roce 2004 a starší) závodili na okruhu mezi hřištěm a altánkem. Nejnáročnějším místem jejich okruhu byl krátký, ale prudký výjezd směrem k altánku. Rovněž i některé ze zatáček byly díky předchozímu dešti kluzké, takže i na občasné lehké pády došlo.

Pořadatelé letos opět  vyšli vstříc žádostem některých rodičů a umožnili jejich talentovaným dětem účast v závodu nejen v jejich věkové kategorii, ale i mezi staršími dětmi, ovšem mimo celkové pořadí kategorie.

Závodní program tradičně vyvrcholil závodem kategorie „Maminky malých závodníků". Letos se na start postavilo 11 odvážných maminek. Čtyři z nich se k překvapení pořadatelů a za nadšeného aplausu diváků k závodu dostavily na historických bicyklech a oblečené v retro dresech ve stylu závodníků z padesátých let. Nechyběla ani dříve tradiční náhradní pneumatika, opásaná kolem těla.

Pro malé závodníky byl po celé odpoledne k dispozici skákací hrad a velká trampolína, velkým zážitkem  byly i projížďky na terénní čtyřkolce. V rámci doprovodného programu mohli malí i velcí obdivovat mladé jezdce na jednokolkách při jejich vystoupení. Díky partnerům závodu obdrželi všichni závodníci diplomy a drobné dárky, ti nejlepší pak i pamětní poháry.

O výborné atmosféře závodu svědčí bohatá fotogalerie, která je umístěna na webu závodu: www.stalak-devoss.cz/deti/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.
Za MTB Team Rychnov nad Kněžnou: Ing. Petr Stuchlík

Autor: Redakce

5.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Rychnov a Kostelec hrají doma

Rychnovsko - Pozvánka na fotbal:

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení