Národní házenkáři Dobrušky byli úspěšní také ve druhém kole nejvyšších soutěží.

I. liga mužů
Sokol Dobruška – TJ AVIA Čakovice 17:15 (9:12). Branky za Dobrušku : Josef Tomáš 7, Ulrych 6, Černý 2, T. Lenfeld 2.
Po dlouhých 21 letech se v Dobrušce hrálo utkání 1. ligy národní házené mužů. Po vyrovnaném začátku získalo hostující družstvo vedení o 2-3 branky, které udrželo do přestávky. Do 2.poločasu nastoupili domácí s odhodláním dotáhnout náskok soupeře. A to se podařilo. Dobruška nejdříve vyrovnala a potom se dostala do dvoubrankového vedení, které si udržela až do konce utkání. Dařilo se zejména obraně, která dovolila soupeři nastřílet ve druhé části hry pouhé 3 branky. Na vítězství má však podíl celý kolektiv.

Sestava Dobrušky: Urban, St. Novotný - Dolejš, J. Oubrecht, Moravec, Grulich - Ulrych, Josef Tomáš, T. Lenfeld, Černý, Dubánek, Jan Morávek. Trenér: Flégl.

I. liga žen

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 19:17 (10:7). Branky Dobrušky: P. Laštovičková 15, J. Králíčková 4.
V prvním domácím utkání v nové sezóně přivítaly ženy Dobrušky v sousedském derby tradičního rivala z Krčína.Ve vyrovnaném 1.poločase se oba soupeři střídali v jednobrankovém vedení. Domácímu družstvu se podařilo před přestávkou získat tříbrankový náskok, který si udržovalo i po většinu času druhé části hry. 5 minut před koncem utkání ale přišla krize a hosté vyrovnali. Závěr už zase patřil domácímu týmu, který zaslouženě zvítězil. Střelecky se zadařilo P. Laštovičkové, autorce 15 branek.

Sestava Dobrušky
: Kosinová, Kubcová - Štěpánová, Jelenová, Kastnarová, Prátová, Peřinová - J. Králíčková, P. Laštovičková, Sazimová, L. Králíčková, Rydlová. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

(jn)