Skvělým způsobem zvládli házenkáři Jičína vstup do mistrovských bojů v novém roce. Svěřenci trenérů Mašáta a Babáka před vlastním publikem jasně přehráli tým z Hranic na Moravě, když po poločase 15:8 zapisovali do statistik výsledek 30:17. Pěti trefami se blýskl Petr Freiberg, další tři hráči zaznamenali jen o branku méně. Další duel Východočechy čeká v první únorovou středu, kdy tým vyrazí na půdu Nového Veselí.

Hradecké hokejisty čekají dva domácí zápasy v ČPP Aréně - v pátek a v neděli.
Víkendové sportovní pozvánky: extraligoví hokejisté se představí dvakrát doma

Extraliga mužů, dohrávka 13. kola

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 30:17 (15:8)

Výhra = naděje do zbytku sezony, porážka pak konec myšlenek na účast ve vyřazovací části soutěže. Jičínští házenkáři před úvodním duelem v novém roce dobře věděli, na čem jsou. Proti Hranicím prostě museli vyhrát.

Povedlo se, přitom vstup do zápasu se svěřencům trenérů Mašáta s Babákem nepovedl ideální. První dvě gólové střely zaznamenal hostující Piwko.

Pak však člen elitních kanonýrů extraligy Jiří Dolejší a s ním i Kastner s Freibergem stav otočili a vyrovnané skóre platilo až do dvacáté minuty, v níž domácí vedli rozdíle, jediné trefy 8:7.

Pak však přišly první klíčové momenty utkání. Východočeši během devíti minut uzamkli své obranné pásmo, soupeři nedovolili skórovat a naopak sami zaznamenali sedm branek (15:7). Do skvělé pasáže zapadly i dvě neproměněné sedmičky Moravanů.

Až 12 vteřin před poločasovou sirénou se prosadil hostující Bandy, to už ale měli Jičínští duel pevně pod kontrolou.

Nic na tom nezměnil ani druhý poločas. V něm si domácí hravě uchovávali dostatečný náskok a rozdílem sedmi branek vedli ještě necelých sedm minut před koncem (24:17).

To bylo také naposledy, kdy hosté trefou Urbánskiho přispěli do střelecké listiny. Pak už se trefovali pouze domácí a výši svého zasloužené vítězství vyšperkovali na rozdíl třinácti branek.

Fakta – branky: Freiberg 5, Kastner, A. Dolejší a Hlava 4, J. Dolejší 4/3, Kovařík 3, Doškář a Matouš 2, O. Šulc a Thorovský 1 – Zbránek 3, Piwko 3/2, Plaček, Pinkas a Urbánski 2, Brož, Noworyta, Bandy a Ciboran 1, Padalík 1/1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 5:4. ŽK: 3:2. Diváci:

Další výsledky 13. kola: Dukla Praha – Karviná 21:28, Kopřivnice – Nové Veselí 31:25, Lovosice – Maloměřice 31:22. Zbývá odehrát: Plzeň – Frýdek-Místek (30. ledna), Brno – Zubří (10. února).