Tentokrát lyžaři navštívili Orlické hory a oblast Králického Sněžníku.
V sobotu se konal čtvrtý ročník výjezdu na Šerlich se startem v Orlickém Záhoří. Desetikilometrovou trať zvládl nejlépe obhájce loňského vítězství Stanislav Řezáč (Silvini Madshus team), který se odpoutal od svých pronásledovatelů ještě před prémií na Bedřichovce a do cíle dojel v novém traťovém rekordu 28:21 s náskokem 44 vteřin před druhým Ondřejem Horynou (Team Pioneer Investments) a 47 vteřin před třetím Adamem Fellnerem (Atlas Excavators).
Rovněž mezi ženami obhájila loňská vítězka Kateřina Smutná (Team Santander) v čase 31:45 o 2 minuty 35 vteřin před Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators) a 5 minut 12 vteřin před třetí Annou Sixtovou (Ski Klub Jablonec).

Na poslední srpnovou neděli přichystali organizátoři z Moravského Skimaraton Klubu výjezd ze Starého Města pod Sněžníkem na Kladské sedlo. Devět kilometrů s převýšením 297 metrů zvládl nejrychleji Jiří Ročárek (Atlas Excavators) o před týmovým kolegou Adamem Fellnerem a třetím Václavem Sedláčkem (Silvini Madshus team). První ženou v cíli byla Adéla Boudíková (Atlas Excavators) před Annou Sixtovou a Terezou Hujerovou (obě Ski Klub Jablonec). Vítězové Ročárek s Boudíkovou si tak upevnili průběžné vedení po šesti z osmi závodů seriálu. Stejně tak upevnili vedení mezi týmy pro Atlas Excavators.
Seriál Silvini Skiroll Classics pokračuje v neděli 13. září výjezdem ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku.