Souboje ve finálové skupině oblastního přeboru zahájil C-tým rychnovského Spartaku na palubovce Přelouče. Domácí skončili na děleném prvním místě ve skupině Jih. Rychnovský celek, který vyhrál skupinu Sever, odcestoval k utkání s užší mladou sestavou. Absence nejlepších střelců a opor Paštiky, Koplíka, Kořínka, Moravce a dalších marodů se na výkonu Spartaku C podepsala a zapříčinila nejvyšší prohru za poslední dva roky.

Zasloužil se o ni především skvělý přeloučský rozehrávač Bulušek, který se blýskl vstřelením pětadvaceti bodů. Rychnovské basketbalisty trápila střelecká nemohoucnost. Nebyli schopni si vytvořit solidní pozice především proto, že se z jejich hry vytratil kolektivní přístup.

Sokol Přelouč – BC Spartak Rychnov C 71:47. Body: Pražák 13, Zbořil 10, Folk 8, Brandejs a Rozehnal 5, Effenberk 4, Čižinský 2.
Nedělní zápas začal poněkud veseleji, ale nutno přiznat, že také soupeř z Nového Bydžova nastoupil do zápasu s oslabenou sestavou. Na rozdíl od Rychnova mu naopak chyběla mladší část družstva, tudíž hráli zkušení matadoři.

Střetly se dva rozdílné herní styly - hosté se snažili soupeře unavit rychlým přechodem a domácí šetřili síly v zónové obraně.
Po sobotním utkání rychnovská trenérka Jungová upozornila svoje svěřence na největší chyby v jejich hře, a tak se hosté již dokázali prosazovat do dobrých střeleckých pozic. Utkání rozhodli úspěšností střelby z delší vzdálenosti, kterou unavený soupeř nedokázal pokrýt. Spartakovci zaznamenali úctyhodných 17 trojek!

Díky těsné porážce družstva Chocně ve Skutči naděje rychnovského céčka na zisk prvního místa nadále žije. Hlavním předpokladem pro splnění smělého cíle ale bude brzké uzdravení zkušenějších hráčů.

TJ Jiskra Nový Bydžov – BC Spartak Rychnov C 50:74. Body: Effenberk a Pražák po 17, Zbořil 11, I. Rozehnal 9, Folk 9, J. Rozehnal 6, Plašil 5.
Další výsledky: Nové Město na Moravě - Choceň 61:74, Skuteč - Ústí nad Orlicí 96:60, Nový Bydžov – Náchod 56:64, Nové Město na Moravě - Ústí nad Orlicí 94:89, Skuteč - Choceň 52:50, Přelouč B - Náchod 57:49. (pf)