Volejbalisté Hradce Králové stvrdili postup do semifinále play off první ligy, když v rozhodujícím pátém čtvrtfinále přehráli juniorku extraligových Českých Budějovic 3:0 na sety a celou sérii pak ovládli nejtěsnějším možným rozdílem 3:2.

Český pohár, čtvrtfinále: Slavia Hradec Králové - Karlovarsko.
Kouč po volejbalovém zázraku: úžasný pocit, euforie. Co postup do extraligy?

Že to byla v pátém duelu hladká výhra? Kdepak. Stačí se jen podívat na bodové rozdíly ve všech třech setech. Hned v tom úvodním to byla pořádná mela. Před skvělou návštěvou se oba soupeři dlouho přetahovali o těsné vedení, hosté si hned třikrát vypracovali setbol, nakonec byli ale šťastnější Východočeši na druhý pokus uzmuli sadu pro sebe (29:27).

Ve druhé hře měli hosté dlouho navrch, po obrátce z 6:7 na 10:7 zase chvíli vedli výhradně slávisté. Ještě jednou si vzal náskok zpět tým z jihu Čech, druhá klíčová otočka, tentokrát ze skóre 18:19 na 23:19 už ale znamenala druhý domácí bod.

Ani za stavu 2:0 na sety se však hostující celek nevzdal. Znovu se s favoritem přetahoval, aby držel náskok dokonce 18:21. V té chvíli ale domácí opět předvedli důležitý obrat pomocí šesti bodů v řadě a i přes další soupeřovo zmrtvýchvstání tentokrát hostům žádný setbol nedovolili.

Nakonec sami proměnili šestý mečbol a mohou se tak těšit na semifinálovou bitvu s Bučovicemi, které se ve čtvrtfinále podobně na pět zápasů trápily se sokem z Velkého Meziříčí.

SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - účastník Final Four Českého poháru!
Senzace číslo 3. Hradečtí volejbalisté v poháru odstavili i mocné Karlovarsko

5. čtvrtfinále play off I. ligy

Slavia Hradec Králové – VK České Budějovice B 3:0 (27, 21, 26), konečný stav série 3:2.

Další výsledky čtvrtfinále: Bučovice – Velké Meziříčí 3:0 (konečný stav série: 3:2). Již dříve odehrané série: Dobřichovice – Brno 3:0, Blue Ostrava – Liberec B 3:0.

Program semifinále: Bučovice – Slavia Hradec Králové (23. 2. a 3. 3. v Bučovicích, 8. 3., případně 9. 3. v Hradci Králové, 15. 3. případný 5. zápas v Bučovicích), Dobřichovice – Blue Ostrava (23. a 24. 2. v Dobřichovicích, 8. a případně 9. 3. v Ostravě, 15.3. případný 5. zápas v Dobřichovicích).

Hradecká Slavia si vedle Final Four Českého poháru zahraje také semifinále první ligy proti Bučovicím.Hradecká Slavia si vedle Final Four Českého poháru zahraje také semifinále první ligy proti Bučovicím.Zdroj: archiv Deníku