Slavnostní vyhlášení výsledků uzavřelo letošní jarní sezonu Rychnovské bowlingové ligy (RBL) v hotelu Weldis v Dlouhé Vsi. Ceny převzali nejlepší hráči a vítězná družstva ve třech soutěžích.

První lize kralovali Superboys, kteří v jedenadvaceti střetnutích našli přemožitele pouze jednou.
Do nejvyšší soutěže postoupilo vítězné družstvo II. ligy Hřbitov Vamberk. V baražovém duelu si to rozdali hráči předposledního týmu I. ligy Rafani a druhý celek II. ligy Jedlová. Z udržení mezi elitou se po dramatickém utkání radovali Rafani.

Nejlepšími hráčkami dcera s matkou

Podobným způsobem jako Superboys vládl třetí lize tým Jasix – historicky premiérový vítěz Rychnovské bowlingové ligy. Rovněž prohrál pouze jednou. Paradoxně až v závěrečném zápase sezony. Jeho přemožiteli se stali hráči BMR, kteří zásluhou překvapivého výsledku opustili poslední příčku.

Individuální pořadí ovládli hráči prvoligového suveréna Superboys. Mezi vítězného Martina Čiháka (průměr 178,5) a třetího Petra Holance (171,00) se ale dokázal vklínit Jan Moravec (171,16) z družstva Baronů, které v I. lize skončilo druhé.

Nejlepší hráčkou se stala Dominika Krunčíková z celku Truhlíci s průměrem 134,2 bodu. Na druhém místě se umístila její maminka Jana Krunčíková (131,18). Třetím nejlepším průměrem mezi ženami se mohla pochlubit Lenka Pazderníková (Generali, 128,81).