„Myslím si, že si to všichni užili,“ říkala nadšeně Helena Rezková, starostka Sokolské župy Podkrkonošské Jiráskovy. Podle ní se krajský slet obešel bez zásadních problémů a vesměs všechny skladby se povedly téměř dokonale. „Stále se to doučujeme a pilujeme, abychom byli v Praze stoprocentní,“ pokračovala Rezková.

Kromě všech tří žup Královéhradeckého kraje (Orlická, Jičínská-Bergrova a Podkrkonošská -Jiráskova, ) dorazily na krajský slet do Hradce Králové také sokolové z Pardubicka i dalších koutů naší republiky. „Do Hradce přijeli například sokolové ze župy Tyršovy, což je Kolínsko, ze župy Krkonošské-Pecháčkovy, ze župy Barákovy, skladby obětavě doplňovali také cvičenci z dalších žup a jednot. Ze Sokola Kolín přijela i Eva Svobodová (ročník 1931), nejstarší cvičenka na krajském sletu,“ dodává Rezková.

Na odstranění posledních chybiček mají sokolové ještě měsíc. Přesně 5. a 6. července se totiž koná v pražské Eden Aréně XVI. všesokolský slet, kde se představí téměř 13 tisíc cvičenců.

V Praze bude k vidění 11 sokolských skladeb: „Méďové“ (rodiče s dětmi); „Noty“ (předškoláci); „V peřině“ (mladší žákyně); „Děti, to je věc!“ (mladší žactvo); „Cirkus“ (starší žactvo); „Borci“ (muži); „Princezna republika“ (nejstarší sokolové – věrná garda); „Siluety“ (dorostenky a ženy); „Cesta“ a „Ženobraní“ (ženy) a „Spolu“ (česko-slovenská skladba).