Rozdílnými výsledky se naladily na středeční východočeské derby v rámci Ženské basketbalové ligy. Zatímco hradecké „lvice“ o víkendu nezvládly druhý poločas na palubovce KP Brno a prohrály 49:64, trutnovská Lokomotiva urvala nesmírně cenné vítězství 73:67 na půdě čerstvě posílené Slavie Praha.

První poločas u druhého týmu tabulky byl ze strany hradeckého týmu ještě dobrý. Svěřenkyně Romany Ptáčkové odcházely do kabin s vedením 33:29. Jenže po změně stran totálně vyhořely v ofenzivě. Šestnáct vstřelených bodů ve spojení s kvalitní defenzivou Brňanek na výhru nemohlo stačit. V konečném součtu „lvice“ podaly nejhorší střelecký výkon v sezoně, neboť pod padesát se letos ještě nedostaly. „Kápéčko“ jen potvrdilo formu, když v nejvyšší soutěži zvítězilo poosmé za sebou.

„Naplnily se moje obavy, že si v některých fázích nebudeme vědět rady s obranou Brna. To se ukázalo ve druhém poločase, kdy jsme hrály strašně staticky. Domácí mají výbornou pohyblivou obranu a vhodné typy hráček. Nám všechno dlouho trvalo, naše reakce byly nulové, a tak druhý poločas dopadl tak, jak dopadl,“ uvedla pro web zenskybasket.cz Romana Ptáčková, šéfka lavičky královéhradeckého celku.

Zatímco „lvicím“ se nedařilo na palubovce moravské metropole, trutnovská Lokomotiva uspěla v hale pražské Slavie. Vyrovnaný duel se lámal tři minuty před koncem, kdy Trutnov trojkou Rylichové zvrátil stav na svoji stranu. Soupeřky ještě jednou stihly vyrovnat, koš s faulem v podání Adamsové ale odpor domácího družstva odvrátil definitivně.

„Nezačali jsme ideálně. První poločas byl z naší strany hodně ospalý, bez energie. Přesně se ukázalo, že zápas je o tom, čí styl se bude hrát,“ mrzelo po utkání trenéra vítězného týmu Martiška.

Lokomotiva ale svůj výkon postupem času zlepšovala a nakonec se mohla radovatz třetí výhry v řadě. „V koncovce jsme opět ukázali větší touhu po vítězství, ale i taktickou vyspělost. Těší mě, že jsme dokázali vyhrát zápas na hřišti soupeře, přestože to z naší strany nebyl ideální výkon. Kvalitní týmy tohle umí,“ dodal Michal Martišek.

Další program - Ženská basketbalová liga
středa 13. února od 18.00 hodin:
SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – LOKOMOTIVA TRUTNOV

sobota 16. února od 16.00 hodin:
SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – SBŠ OSTRAVA

neděle 17. února od 17.00 hodin:
LOKOMOTIVA TRUTNOV – TEAMSTORE BRNO