Nakonec po dramatickém a divácky velice zajímavém finiši zvítězil Vojtěch Bednarský před Ondřejem Petrem. Třetí skončil Michal Francke se ztrátou přes minutu. Mezi ženami byla suverénní Lenka Cibulková. Druhá Lenka Fanturová přiběhla do cíle s tříminutovým mankem. Třetí místo vybojovala zkušená místní rodačka Táňa Metelková.

Organizátoři připravili dvě varianty závodu – krátkou easy (150 m plavání, 9 km na kole a 1,5 km běhu) a originální (400 m plavání, 19 km na kole a 4 km běhu). Děti absolvovaly závody v duatlonu běh-kolo-běh na upravených vzdálenostech podle věku. Nejmladší závodnice Nikola Maivaldová (7 let) zvládla kratší závod v čase 1:03,12.

Vzácným hostem byla Eva Vrabcová-Nývltová. Ta se sice kvůli zranění do závodu nepustila, ale Tomáš Budka, sportovní komentátor České televize, ano.

Dalšími aktivními osobnostmi byli Tomáš Slavata (filantrop a sportovec), Jan Hruška (bývalý silniční cyklista – vítěz prologu a časovky Gira d’Italia, trojnásobný účastník Tour de France) a Tomáš Pavel (jediný Čech, jenž se v jednom roce zúčastnil MS v triatlonu na Hawaii, Ironman i Xterra).   (kn, pt)