Jsou to žáci 4.-7. třídy a schází se už 3 roky dvakrát týdně na softbalovém hřišti Pod Strání. Hrají za oddíl SK Klackaři Kostelec nad Orlicí, ale nejsou zdaleka všichni z Kostelce. Trénují je Jirka Pril, Jirka a Honza Dohnalovi. Letošní rok se hráči prvně zúčastnili celostátní soutěže, byli v Karlových Varech, Praze, Chomutově, Havlíčkově Brodě a Pardubicích. Po celou soutěž se pohybovali ve středu tabulky. Hráli i proti daleko zkušenějším týmům, přesto s nimi drželi krok.

Všichni jsme se těšili na tento prodloužený víkend. Už jen proto, že se hrálo v pátek od rána a my nemuseli do školy. Celkově jsme tento deštivý a chladný víkend sehráli 9 zápasů. V pátek jsme všechny 3 vyhráli, což nám přidalo elánu do dalších dnů.

„Největší radost nám udělala porážka silného týmu Spectrum Praha, čímž jsme se probojovali do semifinále. Nakonec jsme bojovali o 3. místo s týmem PainBusters Most. V dešti a blátě nám 3. místo uteklo pouze o jeden jediný bod, prohráli jsme 2:3. I přesto je to velmi pěkné umístění a k „bramborové“ medaili jsme dostali sladkou odměnu od našich maminek, což trochu vynahradilo zklamání z prohry,“ shodují se hráči (Šimi, Honza, Mamut, Zippo, Pepíno, Míša, Štěpán, Dominátor, Max, Radek, Patrik ).

Přitom museli zvládnout 9 náročných zápasů, ale poradili si i s nepřízní počasí. S pomocí trenérů, rodinných příslušníků a rozhodčích upravovali rozblácené hřiště a nakonec vše po celém turnaji uklidili. Chlapce trochu mrzí, že jim nepřišli pomoci starší členové oddílu, a také, že je nepřišli podpořit všichni rodiče. „Těšíme se ale na zimní přípravu a halové turnaje a doufáme, že příští rok bude pro nás stejně úspěšný či lepší. Také přivítáme větší podporu všech,“ zvou publikum hráči. (zr)