„Bude záležet na sněhových podmínkách. Víme všichni, jak proměnlivá bývá naše zima, která v posledních letech příliš nepřeje milovníkům všech zimních sportů. Pořadatelé mají samozřejmě připravené i náhradní termíny závodů,“ uvedl jeden z organizátorů Josef Vašíček.

Pokud půjde vše podle plánu, úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší pořadatelé se úspěšně organizátory zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo jednou jedinkrát, a to v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezonu 2019. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodu v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Na rok 2020 chtějí dalečínští připravit trať hned vedle parkoviště závodních strojů, kde bude dostatek prostoru. A zároveň se využije zázemí motokrosu.

MČR - závody
1. závod: 12. 1. Rudník
2. závod: 25. 1. Dalečín
3. závod: 26. 1. Klášterec
4. závod: 2. 2. Letohrad
5. závod: 8. 2. Chotčiny
6. závod: 16. 2. Dobřany

V Klášterci nad Orlicí se pojede hned další den, a to tradičně na trati „Kláštereckých břehů“.

Místní trať bývá vždy hojně navštěvována diváky. Pro rok 2020 pořadatelé připravují drobné úpravy, které mají hlavně zlepšit bezpečnost jezdců i přihlížejících diváků. Další závody jsou plánovány do Letohradu na trať „U koupaliště“. Když bude dost sněhu, diváci uvidí napínavé závody. Předposlední závod seriálu zavítá do Jižních Čech. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů.

Seriál tradičně vyvrcholí v Dobřanech v Orlických horách, kde budou i vyhlášeni nejlepší jezdci seriálu

Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezonách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic.

I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu.

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.   (jv, vlk)