Více než čtyřem tisícům spokojených diváků se představilo i trio závodníků z Rychnovska.
V kategorii žen na startu nechyběla Markéta Ehlová z Dobrušky. I když byla poněkud hendikepována slabším dvoudobým strojem o obsahu 125 ccm, přesto se dokázala prosadit do první desítky nejlepších závodnic.

Už v kvalifikaci se nenechala zahanbit a výsledkem byl osmý kvalifikační čas. Ve vlastním závodě zajela dobrušská závodnice velice pěkně. V obou jízdách dokázala bodovat 9. a 10. místem a získat tak cenné body do MMČR.
Pořadí: 1. Barbora Laňková (Action Racing, Suzuki) 2.+1.; 2. Jana Antošová (Buksa/Ados KTM Team, KTM) 1.+2.; 3. Kristýna Vítková (SMS Střední Čechy, KTM) 3.+3.;… 10. Markéta Ehlová (Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha 125) 9.+10.
V prestižní třídě MX1 se po delší pauze po zranění objevil Michal Votroubek.

V kvalifikaci zajel 21. čas, ale do odpoledních závodních jízd už nenastoupil. Závod vyhrál po velkém boji loňský mistr Martin Michek před Petrem Smitkou a Rudolfem Veschtou.
V kategorii Veterán startoval Viktor Špaček. V konkurenci 53 jezdců zajel skvělý čtrnáctý čas. V dobrých výkonech pokračoval i při odpoledních jízdách, ve kterých dojel na 10. a 11. místě.

Pořadí: 1. Martin Žerava (LUKA Motocross Team, Suzuki) 1.+1.; 2. Ivan Černý (SR, KTM) 2.+2.; 3. Ladislav Mikas (Motosport Chýnov v AČR, Honda) 4.+3.; 9. Viktor Špaček (Region Racing, Yamaha) 10.+9. (jv, dr)