V kategorii MX3 dokázal poprvé ve své kariéře vystoupit na stupně vítězů MMČR 24letý jezdec z Vysokého Chvojna Petr Michalec. Závodník náchodského UFO Racing Teamu se do závodu kvalifikoval sedmým nejrychlejším časem v dopoledním tréninku.

Už po startu prvního závodu Petr Michalec dokázal, že začíná patřit k naší motokrosové špičce. Perfektně odstartoval a dvě kola se držel na druhé pozici za pozdějším celkovým vítězem Francouzem Richierem. Později východočeského závodníka předstihl Martin Michek, ale on dále příkladně bojoval a udržel si výbornou třetí pozici až do cíle. Nestačili na něho ani takoví závodníci jako Michal Kadleček, Martin Žerava, Michal Votroubek či Petr Bartoš.

Druhý závod opět vyhrál suverénně Francouz Richier před Martinem Michkem. Michalec odstartoval výborně a držel se na třetí pozici. Ale ve druhém kole po kolizi klesl až na 15. místo. Ale závod nevzdal a kolo za kolem stoupal v pořadí jezdců. V cíli byl klasifikován na sedmé příčce.

A když výborně jedoucí další východočeský jezdec Michal Votroubek musel pro proraženou zadní pneumatiku nedobrovolně opustit třetí pozici, mohl Petr Michalec pomýšlet o stupních vítězů. V součtu bodů z obou jízd měl totiž 34 bodů společně s Michalem Kadlečkem. O celkovém 3. místu Petra Michalce tak rozhodlo jeho lepší umístění (3. místo v první jízdě).

Díky úspěchu na kaplické trati se Michalec dostal v průběžném hodnocení MMČR na 3. místo se 112 body, když předstihl o pět bodů Michala Votroubka z Čermné nad Orlicí.

Fürbacherová brala sedm světových bodů

Šenkvice - Jezdkyně SMX-Bonmoto.cz Racing teamu Kristýna Fürbacherová (na snímku) se zúčastnila závodu Mistrovství světa žen, které se konalo ve slovenských Šenkvicích.

Do tréninků nastoupilo celkem 31 dívek, z toho sedm Češek. V kvalifikačním závodě už startovalo pouze 27 závodnic. Kristýna Fürbacherová dokázala vybojovat sedmnácté místo. Mistrovský závod zahájila jezdkyně východočeského týmu velmi dobře. V první zatáčce byla na patnáctém místě. Jenže v sedmém kole přišel pád, po kterém musela ze závodu odstoupit. Tudíž si na světové body musela počkat do druhé jízdy.

Ve druhé jízdě si vše vynahradila a po slušném výkonu dojela do cíle na čtrnáctém místě. V celkovém hodnocení závodu vybojovala šestnácté místo, se ziskem sedmi světových bodů.

„Kristýna startovala téměř na domácí půdě, letos totiž v mistrovství světa závodí s podporou Slovenské federace. Věřím, že na Slovensko přijela s mnohem většími ambicemi, ale takový je zkrátka motokros. Nicméně jsem přesvědčený, že výkon v druhé jízdě byl dostatečným zadostiučiněním a ze Slovenska odjížděla velmi spokojená," zhodnotil vystoupení manažer Jan Špaček.

(jv, dr)