Vítězi druhého podniku seriálu MČR motoskijöringu se stali Josef Mňuk a Filip Langer (Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto). Na známé trati v Klášterci nad Orlicí bojovalo o mistrovské body 16 dvojic.


Pořadatelům se povedlo připravit delší i rychlejší trať , která byla navíc dostatečně přehledná pro zhruba 600 spokojených diváků.


Už v první sérii kvalifikačních jízd MČR si nejlépe vedli favorizovaní domácí bratři Šrolerové i Mňuk s Langrem. Zahanbit se nenechali také Sládek s Čížkem i zkušený Kunc s Prossem. V podobném duchu probíhala i druhá série jízd. Konečně jednu z jízd dokázal vyhrát bojovně jedoucí Mohaupt s lyžařem Hotovým. Divácky zajímavé byly i další druhé série jízd. A tak nejvíce bodů získali Mňuk s Langrem, kteří si tak mohli vybrat nejlepší pozici pro start finálové jízdy. Bez problémů postoupili i další favorité.


Velkým překvapením byl výkon nováčků v MČR Plíhala s Koutským. Tito mladí závodníci z nedaleké Javornice u Rychnova nad Kněžnou dokázali díky dvěma 3. místům v kvalifikaci těsně proklouznout přímo do finálové jízdy.


Finálová jízda byla skvělou přehlídkou jezdeckého umění našich nejlepších posádek. Finále nakonec nejlépe zvládli Mňuk s Langrem, kteří vedli od startu až do cíle. Ale neměli to vůbec jednoduché, protože hlavně ke konci závodu je zle proháněli Sládek s Čížkem. Dramatický boj o třetí místo mezi domácími bratry Šrolery a Mohauptem s Hotovým skončil po cíli 6. okruhu ošklivým pádem lyžaře Hotového, který se naštěstí obešel bez zranění. Na stupně vítězů se tak dostali i domácí bratři.


Nenápadnou jízdou dojeli na čtvrtém místě (podobně jako v Želči) Švorc se Šlechtou na dvoudobé KTM. Vůbec se nenechali zahanbit nováčci Plíhal s Koutským. Ke konci závodu jezdili dokonce na čtvrté pozici. V cíli byli nakonec na 5. pozici, když poslední dva okruhy absolvoval Stanislav Koutský pouze na jedné lyži!


V Klášterci nad Orlicí měl premiéru Orlický pohár v motoskijöringu, které je určený pro začínající jezdce. Organizátory potěšila jezdecká účast, protože startovalo 24 dvojic. Ve startovním poli byly dokonce dvě slečny z pořádajícího klubu Barbora Jurčanová a Barbora Dubnická.

Výsledkový servis
Celkové pořadí vloženého závodu: 1. František Kytar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna, 7:13,39, 2. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, Dalečín, Honda, 7:20,08, 3. Oldřich Rous – Petr Regnard, Lukavice, Suzuki, 7:20,60.
Celkové pořadí závodu MČR na 10 kol: 1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto, Yamaha, 11:18,29, 2. Josef Sládek – Petr Čížek, SMS motokrosu Pardubice, Honda, 11:21,33, 3. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMS motokrosu Pardubice, Yamaha, 11:31,45, 4. Josef Švorc – Ondřej Šlechta, AMK Dobřany v Orlických horách, KTM, 12:03,67, 5. Michal Plíhal – Stanislav Koutský, SMS motokrosu Pardubice, Kawasaki, 11:22,52/9 kol, 6. Jindřich Lux – Josef Adamec, BV Racing, KTM, 11:27,43/ 9 kol.


Do čela seriálu se dostali klášterečtí vítězové Mňuk s Langrem se ziskem 41 bodů. Na jejich případě je vidět, jak je zajímavé nové bodování, kdy nejlepší 3 jezdci z kvalifikace získávají další bonusové body. Mňuk s Langrem zatím vyhráli kvalifikaci v obou závodech a mají tak o šest bodů více než při dřívějším způsobu hodnocení. Na druhé pozici jsou bratři Šrolerové s 38 body a na třetí loňští mistři Sládek s Čížkem s 35 body.


MČR pokračuje už tuto sobotu na nové trati v Martinicích v Krkonoších.