Výprava jediného oddílu z Rychnovska SK Dobré, který mládež pro vrcholový stolní tenis systematicky vychovává byla opět velká a členové oddílu byli hodně vidět.

Jednotlivé kategorie mimo nejmladšího žactva jsou už druhým rokem rozděleny na samostatné turnaje A (o 1.-24.místo u děvčat, o 1. - 48. u chlapců) a B (od 24. místa u děvčat a od 48. místa chlapců) s tím, že oprávnění startu v turnaji A si musí účastníci neustále obhajovat svými výsledky na předchozím turnaji.

Dorost

Turnaje se zúčastnily Eliška Koďousková, Diana Grimmerová, Denisa Macurová, Pavla Bačinová a Lucka Bačinová.

Eliška hrála turnaj kategorie A. Sehrála celkem vyrovnané zápasy především s Hanákovou a Klempererovou, ale bohužel se jí nepodařilo ani v jednom zápase ve skupině zvítězit a v další fázi turnaje na ni zbyla jen soutěž útěchy.

Zde se opakoval podobný výkon jako na turnaji v Praze, první dva sety se Eli nemohla „nastartovat“ především špatně přijímala servis soupeřky, ve třetím setu sice přišlo zlepšení, ale to na obrat nestačilo. Ostatní hrály turnaj kategorie B a až na Lucku se všem podařilo postoupit. Denisa prohrála hned v prvním kole s Gluckovou po boji 2:3, škoda špatného příjmu v závěru a neproměněných výměn z forhendu. Diana i Pavla vypadly ve druhém respektive třetím kole.

Starší žáci

Do této kategorie už pro tuto sezonu patří pouze Lucka Bačinová, Diana Grimmerová a Kačka Ducháčová. Dále se také zúčastnily naše velké naděje ale dosud zatím ještě mladší žákyně Adélka Sazimová a Vendulka Šichanová.

Všechny si na prvním turnaji v Praze zajistily účast v turnaji kat. A., to znamená, že oddíl má aktuálně mezi nejlepšími 24 staršími žákyněmi v ČR pět hráček!

Diana dokázala postoupit ze skupiny, když prohrála ve skupině pouze s pozdější vítězkou turnaje Sommerovou. V 1. kole druhého stupně dokázala porazit Jungwirtovou ve druhém kole už ale nestačila na Segetovou.

Mladší žactvo

Turnaje se z oddílu zúčastnil rekordní počet sedmi hráčů a hráček - Adéla Sazimová, Vendula Šichanová, Tereza Kovařičková, Elena Kuchařová, Eliška Čermáková, Matěj Kovařiček a Honza Škalda. Pro Terku, Elenku a Elišku to byla premiéra v této kategorii a tudíž všechny tři hrály turnaj „B“.

Adéla Sazimová - prošla celým turnajem až do finále na výbornou. Všechny zápasy ve skupině a dále i ve 2. stupni vyhrála poměrem 3:0. Ve finále pak prohrála s první nasazenou Pisárovou a umístila se tak na konečném krásném 2. místě!

Vendula Šichanová - ve skupině podala skvělý výkon. Hrála odvážně, soustředeně a zaslouženě jí vyhrála. Ve 2. stupni prohrála až v semifinále s oddílovou kolegyní Adélkou a umístila se tak na krásném 3. místě! Spolu s Adélkou vybojovaly také 3. místo ve čtyřhře, kde chybělo jen málo, aby postoupily do finále.   (jr)