Vítězem 17. ročníku turnaje v malé kopané „Vršovan Cup 2011“ se stal tým Miláno Jaroměř, který ve finále porazil Alex Liberec 3:0.

Vítězný tým Jaroměře prokázal svoji kvalitu a téměř nedal šanci ani jednomu mužstvu, se kterým se utkal. Celkově svým soupeřům nastřílel v deseti utkáních, která k celkovému vítězství potřeboval, 45 branek. Není divu, že cenu pro nejlepšího střelce převzal jaroměřský Radek Gorol, který vsítil patnáct branek a byl ústřední postavou vítězného celku.

Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Alois Zeman z týmu Beta Rašov, který nejenže výborně hrál po celý turnaj, ale v závěrečném rozstřelu pokutových kopů i výborně chytal.

Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel Jiří Vrábel z poraženého finálového týmu Alex Liberec.

Do Voděrad se o víkendu sjel rekordní počet týmů. Pořadatelé ze Sokola Voděrady původně počítali s účastí 36 týmů, teprve na mnohá přání odmítnutých týmů navýšili počet na 42. Přestože kvůli probíhajícím fotbalovým barážím chyběly stálice Kořka z Hradeckého okolí, Lambáda HK, Zelená tráva Opočno, SV Ayl Jihlava, turnaj nepostrádal kvalitu a pořadatelé se své úlohy zhostili tradičně velmi dobře.

Do letošního ročníku se přihlásily nezávisle na sobě i dva týmy ze slovenské Nitry a mužstvo AC Iršav z Ukrajiny, který nakonec odvolal svou účast těsně před turnajem. Mužstva ze Slovenska byla příjemným zpestřením celého klání.

„Celkově nepříliš příznivé počasí nijak neovlivnilo průběh turnaje. Všech šest hřišť bylo dobře připraveno, dostatečné zázemí skýtalo pohodlí pro týmy i letos poměrně značné množství diváků. Závěrečné finále sledovalo na tři sta diváků. Snaha většiny mužstev přijet i příště staví pořadatele Sokola do příjemné role zamyslet se, čím ještě vylepšit tento turnaj, a zda do něj přece jen nepřijmout ještě o několik týmů více. Jinak musím všechny pořadatele velmi pochválit, protože vše bylo důkladně předem připraveno a nic nechybělo. Pochvalu zaslouží i osm rozhodčích z našeho rychnovského regionu, kteří letos přispěli ke kvalitě celého turnaje,“ řekl ředitel turnaje Josef Kovaříček, který se k organizaci tohoto velkého klání po několika letech vrátil a podařilo se mu vytvořit nový perspektivní organizační tým.

Konečné pořadí: 1. Miláno Jaroměř, 2. Alex Liberec, 3. Beta Rašov, 4. Lucián Praha.

Umístění týmů z rychnovského okresu:
5. – 8. místo: Malá šance Rychnov; 9. – 16. místo: Mafie Vojenice, Čege Mege Rychnov a Pobřeží lihoviny Častolovice.